Türkiye'nin en iyi haber sitesi

12 ay kesintisiz turizm

Giriş Tarihi: 7.12.2018
12 ay kesintisiz turizm
KÜLTÜR ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk hedeflerinin yeni yılla birlikte Turizm Geliştirme Fonu'nu yasalaştırıp hayata geçirmek olduğunu söyledi. Bakan Ersoy, Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi açılışının ardından soruları cevapladı. Bakan Ersoy, Antalya, Bodrum, Dalaman, İzmir hava limanlarına THY ile birlikte 'business class'ta tarifeli seferlerin Nisan 2019 itibarıyla başlayacağını açıkladı. 12 AY TURİZM HEDEFİ
Turizmi 12 aya yaymayı hedeflediklerini anlatan Ersoy, "Bununla ilgili önümüzdeki yıl yeni tahsis ihaleleri gerçekleşecek. Bu ihalelerde 12 ay açık kalabilecek, içinde golfü, sporu, kongre gibi yan özellikleri olan alanları tahsis ihaleleriyle Türkiye geneline yaymaya başlayacağız" dedi. Farklılaşmaya gidileceğini açıklayan Bakan Ersoy, "Bizim amacımız burada bir, sezonu uzatmak, iki, artık maliyet ağırlıklı konsept değil gelir ağırlıklı bir konsepte yönelip kişi başı gecelik geliri artırmak" ifadelerini kullandı.

3 LİSAN MECBURİ OLACAK
Ersoy, eğitim konusunda adımlar atılmaya başlandığını, ilk etapta 11 turizm meslek lisesinin gelecek yıl kolej statüsüne getirileceğini ve eğitimde 3 lisanın mecburi olacağını ifade etti. Bakan Ersoy, Berlin'de yapılacak tanıtımların ihalesine de değinerek "Bununla birlikte yeni Türkiye tanıtım stratejisini netleştireceğiz. 'Turkey home' olarak 18 yıldır devam ediyordu, nicelikli turistten nitelikli turiste geçişle birlikte değişik bir kampanya hazırlamayı düşünüyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
12 ay kesintisiz turizm
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN