Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Büyükşehirde ilk meclis

Giriş Tarihi: 14.4.2019
Büyükşehirde ilk meclis

Antalya Büyükşehir Belediye meclisi, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerinden sonra ilk kez toplandı. 106 meclis üyesinin katıldığı toplantıda, seçilen başkanlar ve meclis üyeleri birbirlerini tebrik etti. CHP'den Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Muhittin Böcek alkışlarla karşılandı. Mecliste AK Parti'nin grup sözcülüğünü Nafiz Tanır, CHP'nin grup sözcüsü Deniz Filiz, MHP'nin grup sözcülüğünü Selçuk Senirli, İP'in grup sözcülüğünü Ertürk Yazar, DSP'nin Necati Topaloğlu ve SP'nin grup sözcüsü ise Mehmet Manavoğlu oldu. Başkan Böcek, "19 ilçemizi ve Antalya'mızı hep beraber yöneteceğiz. Geride bıraktığımız 5 yıl içinde Antalya'ya hizmet eden Menderes Türel Başkanımıza ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ediyorum" dedi.

MHP TABELASI SÖKÜLDÜ
MHP grup sözcüsü Selçuk Senirli gündem dışı söz alarak, partisinin grup toplantısı odasındaki MHP tabelasının söküldüğünü söyledi. Böcek'e soru yönelten Senirli, "Bu durum bizi üzdü. Bu sizin talebinizle mi yapılmış merak ediyoruz" diy konuştu. Başkan Böcek ise "Samimiyetle söylemek isterim ki MHP ve Ülkücü arkadaşlarımıza şimdiye kadar yanlışımız olmadı. Her parti için salon değişikliği yapıldı. Teknik bir sıkıntıdan kaynaklanan durum bunlara takılmayalım" diye cevap verdi.

KOMİSYON ÜYELERİ SEÇİLDİ
İttifak ile seçilerek meclise giren üyeler, ittifaktan istifa ederek kendi gruplarını kurdu. Meclis 1. başkan vekilliğine CHP'den Deniz Filiz, 2. başkan vekilliğine ise AK Parti'den Abdurrahman Yılmaz seçildi. Encümen üyeliğine CHP'den Mesut Kocagöz, Şerafettin Özer, Büşra Özdemir, Mithat Aras ve İP'den Mehmet Büyükgebiz seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonuna CHP'den Oktay Başaran, Zafer Tan, Ali Polat, Batuhan Mutlu Engin, AK Parti'den Abdurrahman Yılmaz, Serhat Özdemir, Levent Konur, İP'den Mehmet Yüksel ve MHP'den Avni Atay seçildi. Mecliste diğer komisyonlar için üye seçimleri de yapıldı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Büyükşehirde ilk meclis
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN