Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çalışana istifa baskısı yapılıyor

Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Çoban, Büyükşehir Belediyesi’nde çalışan üyelerine istifa için baskı yapıldığını söyledi

Giriş Tarihi: 16.4.2019
Çalışana istifa baskısı yapılıyor
ANTALYA Memur- Sen Temsilcisi Mustafa Çoban, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası'nın (Bem- Bir-Sen) üyelerine istifa edip kendi sendikalarına geçmeleri yönünde baskı yapıldığını ileri sürdü. Çoban, "Emeği ideolojik bir aparata dönüştüren, emeğe ve emekçiye saygısı olmayan zihniyet, 31 Mart seçimleri sonrası hortlamaya başlamıştır. Şu ana kadar bazı üyelerimiz baskı ve tehditle istifa ettirilmiştir. Diğer üyelerimiz üzerindeki istifa baskısı da sürmektedir" dedi.

BÖCEK'İN HABERİ VAR MI?
Çoban, yaşanan durumdan Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in bilgisi dahilinde yapılıp yapılmadığını bilmediğini belirterek, Böcek'in haberdar olmamasının da vahim bir durum olacağını ve bu konuya el koyması gerektiğini vurguladı. Mustafa Çoban, bu baskı ve tehditleri sürdürenlerin bunun siyasi, hukuki, ahlaki ve sosyal maliyetine katlanacağını belirterek, "Sürecin takipçisiyiz. Meydanı birkaç çapulcuya ve emek hırsızına bırakacak değiliz. Tehdit, şantaj ve baskılara bugüne kadar boyun eğmedi. Bundan sonra da asla boyun eğmeyeceğiz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çalışana istifa baskısı yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN