Türkiye'nin en iyi haber sitesi

edebiyatı yapmaya gerek yok

Giriş Tarihi: 17.4.2019
Borç edebiyatı yapmaya gerek yok
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Menderes Türel, belediyenin yeni dönem ilk meclis toplantısında borç konusunun gündeme gelmesine tepki gösterdi. 4.31 milyar lira olduğu belirtilen borcun, alacaklar tahakkuk ettirildiğinde 2 milyar 222 milyon TL'ye düştüğünün altını çizen Türel, "2018 yılı gelirinin 1 milyar 620 milyon TL olduğu düşünüldüğünde ödenemeyecek bir borç bırakmadığımız ortada" diye konuştu.

SİSTEM KENDİSİ ÖDÜYOR
Sosyal paylaşım hesabından 'Borç edebiyatı yapmaya gerek yok' başlığı ile bir açıklama yapan Menderes Türel, hafif raylı sistem yatırımları için de toplam 213 milyon euro uzun vadeli kredi kullanıldığını hatırlatarak, bu kredilerin geri ödemesinin 2036 yılında tamamlanacağını söyledi. Türel, "Başkanlığım döneminde hazırladığımız Ulaşım Ana Planının tam olarak uygulanması halinde hafif raylı sistem gelirleriyle bu kredilerin geri ödenmesi mümkündür" diye konuştu.

YATIRIMCI BELEDİYE
1.2 milyar TL'lik banka kredisi olduğunu hatırlatan Türel, "2014-2019 yılları arasında gerçekleşen bütçenin yüzde 43,5'i yatırımlara ayrılmıştır. Toplamda 3 milyar 116 milyon TL yatırım yapan bir belediyenin, yatırımlarının finansmanı için kredi kullanması doğaldır" dedi. Belediyeyi 30 Mart 2014'te CHP'li Mustafa Akaydın'dan 1 milyar 275 milyon TL'lik borçla devraldığını hatırlatarak, 5 yıl zarfında eski dönemden kalan bu borcu ödediklerini anlattı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Borç edebiyatı yapmaya gerek yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN