Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstihdamda yeni hedef 150 bin

ATSO’nun düzenlediği Devlet Destekleri Zirvesi’nde konuşan , “Hedef 150 bin yeni ” dedi

Giriş Tarihi: 17.4.2019
İstihdamda yeni hedef 150 bin
ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) öncülüğünde Antalya Devlet Destekleri Zirvesi'nin üçüncüsü gerçekleştirildi. 14 bakanlık ve kamu kurumunun katılımıyla gerçekleşen zirvenin açılışı Vali Münir Karaloğlu ve ATSO Başkanı Davut Çetin tarafından yapıldı. Zirvede teşvik ve destek sağlayıcı kamu kurumlarına ait oluşturulan stantlarda da katılımcılara bilgiler verildi.

ANTALYA FARKI
Vali Karaloğlu, "Türkiye'nin hedefleri var ve bu hedeflere taşıyacak en önemli şehirler, merkezlerden biri de Antalya. Antalya yarattığı istihdamla, gayrisafi milli hâsılayla Türkiye'yi hedeflerine taşıyacak en önemli merkezlerden biri" diye konuştu. Son üç yıldır devam eden istihdam seferberliğinde Antalya'nın büyük başarı yakaladığını vurgulayan Karaloğlu, "2017'de Antalya, 186 bin yeni istihdamla İstanbul'dan sonra ikinci olmuştu. Bu nüfusa oranla bakıldığında, aslında Antalya'nın birinci olduğunu gösterir. 2018'de 164 bin yeni istihdam sağladık. Bu sene ise 150 bin sözü verildi ki, biz Antalya'da yeni istihdamın 150 binin üzerine çıkacağını biliyoruz" dedi.

TURİZMLE BÜYÜDÜK
ATSO Başkanı Çetin ise "Antalya'nın geleceğine yatırım yapmaya devam edeceğiz. Türkiye'de yatırım teşvik belgesi azalırken, Antalya'da yüzde 60 arttı. Ekonomimiz turizmle büyüdü. 3 milyarlık teşvik belgesinin üçte biri turizm oldu. Bunu 700 milyon lira ile imalat, 400 milyon lira ile tarım izledi. Antalya sanayide, tarımda, ticarette, teknolojide çok daha iyi bir yere gelebilir" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstihdamda yeni hedef 150 bin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN