Türkiye'nin en iyi haber sitesi

gülü ’de açtı

ve gül Global TV’nin ’nda tanıtılacak. Belediye Başkanı , Çinlilere gül ve gül ürünlerini önerdi

Giriş Tarihi: 13.6.2019
Isparta gülü Çin’de açtı

Isparta'da gül hasadının başlamasıyla birlikte Isparta'ya gelen ve ülkesinde gülün tanıtımını yapan Çin'in Global TV kanalı, Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen ile röportaj gerçekleştirdi. Gülbirlik binasında Çin Global TV'nin Shark Shopping Programından Teng Fangfang'ın sorularını yanıtlayan Isparta Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, Isparta'nın gül ile tanışması, gülün gelişmesi, ekonomiye kazandırılması ve dünya gülyağı ihtiyacının yüzde 65'ini karşılar duruma geçmesinin serüvenini anlattı.

KALİTE GARANTİSİ
Isparta gülünün şehir için önemine değinen Başkan Başdeğirmen, gülyağının yanı sıra şehrin kozmetik alanında da son yıllarda gerçekleştirdiği atılımlar hakkında bilgiler verdi. Dünyanın en kaliteli güllerinin yetiştiği Isparta'da, Çin medyasını ağırlamaktan dolayı duyduğu memnuniyetini ifade eden Başdeğirmen, "Isparta'da üretilen bu güllerin, dünyada üretilen güller arasında en kaliteli olduğunun garantisini biz verebiliriz. Bir belediye başkanı olarak buradan tüm dünya vatandaşlarımıza bu gülümüzü ve ürünlerini rahatlıkla önerebilirim" dedi.

PLAKET VERDI
Başdeğirmen, Isparta ve gülün tanıtımına katkılarından dolayı Çin Global TV'nin Shark Shopping Programı sunucusu Teng Fangfang'a günün anısına plaket verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Isparta gülü Çin’de açtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN