Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırkpınar’da tarih yazacak

Kırkpınar başpehlivanlarından ‘geri vitesi olmayan pehlivan’ ’nun tek hedefi, 3’üncü defa başpehlivan olup ’i ’ya getirmek

Giriş Tarihi: 16.6.2019
Kırkpınar’da tarih yazacak

Tarihi Antalya Elmalı Yağlı Güreşleri'nde 6 kez, Kırkpınar'da 2 kez başpehlivanlığı kazanan Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu, Kırkpınar'da tarihe geçmek istiyor. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde 2015 ve 2018'de başpehlivanlığı kazanan, Türkiye'de katıldığı birçok güreş organizasyonunda başarı elde eden ve 'kemer avcısı' olarak adlandırılan Antalyalı başpehlivan Orhan Okulu, gözünü 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne çevirdi. Kırkpınar öncesi antrenman amacıyla birçok organizasyona katılan Orhan Okulu, son hazırlıklarını kondisyon ve taktik ağırlıklı çalışmalarla sürdürüyor.

ONUN GERİ VİTESİ YOK
Çayırda cazgırların 'geri vitesi olmayan pehlivan' diye anons ettiği ve rakiplerini iterek yormasıyla ünlü Okulu, 658. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'ne kısa bir süre kala kampa gireceğini ifade etti.

ALTIN KEMERİ İSTİYOR
Kırkpınar'da 2015 yılı ve geçen sene başpehlivan olduğunu anlatan Okulu, "Bu yıl daha iyi hazırlandık. Hedefim üç yıl üst üste altın kemeri alarak, Kırkpınar'da altın kemerin ebedi sahibi olmak. Yağlı güreşin olimpiyatı Kırkpınar. Daha sonra Elmalı güreşleri oluyor. Elmalı güreşlerinde de altı yıldır üst üste birinci oluyorum. Orada da tarihe geçtim. Kırkpınar'da da Antalya'ya iki defa altın kemer götüren var ama üç defa hiç yok, inşallah o rekoru kırarak ben elde etmek istiyorum" şeklinde konuştu.
Pehlivanlar hız kesmedi Tarihi Kırkpınar'ın başpehlivanları Korkuteli'nde enerji depoluyorlar. Yaklaşan Tarihi Kırkpınar güreşleri öncesi pehlivanlar, Korkuteli 100. Yıl Atatürk Stadı'nda antrenör Kemal Yılmaz gözetiminde yağlı antrenman yaptı. Son güreşlerde Ali Gürbüz'ü yenen Tanju Gemici, Hasan Cengiz ile kıyasıya güreşti. Antrenör Yılmaz, "İnşallah değişik boylarda 3 madalya hedefliyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar’da tarih yazacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN