Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Havuza kilit vuruldu

CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, Elmalı’daki iki yüzme eğitmenini sürgün etti. Cankurtaran sertifikalı yeni eğitmen bulunamayınca ise havuzun kapısına kilit vuruldu

Giriş Tarihi: 27.6.2019
Havuza kilit vuruldu
Antalya'da 31 Mart seçimlerinden sonra CHP'nin akıllara durgunluk veren uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Önceki dönem AK Partili Belediye Başkanı Menderes Türel'in Elmalı ilçesine kazandırdığı yüzme havuzundaki iki görevli CHP'li Başkan Muhittin Böcek tarafından sürgün edilip havuz kapatıldı.

MANAVGAT VE DEMRE'YE
Denize uzak olması nedeniyle geçen yıl Elmalılı Muhammed Hamdi Yazır Kültür Merkezi içinde faaliyete geçen yüzme havuzundan mayıs ayına kadar 3 bin kişinin faydalandığı bildirildi. Başkan Böcek'in göreve başlamasıyla havuzda görevli olan cankurtaran sertifikalı antrenöreğitmen Pakize Nur Çimen Manavgat'a, İbrahim Tunç ise Demre'ye sürgün edildi.

ATAMA YOK
Yüzme havuzlarında çalışacak eğitmenler için Sağlık Bakanlığı'nın 'cankurtaran sertifikası' zorunluluğu nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi yeni bir atama görevlendirme yapamadı. Yeni atama yapılamadığı için yüzme havuzunun kapısına kilit vuruldu. 35 dereceyi bulan havada serinlemek için havuza gidenler kapıda kaldı. Her yıl yüzme öğrenmek için kursa giden çocuklar ise hayal kırıklığına uğradı. Elmalı'nın eski Belediye Başkanı Ümit Öztekin ise yaşananlara sosyal meydan cevap verdi. Öztekin, 'Üzüldüm Çok yazık…!' başlıklı paylaşımında, "2014'de söz vermiştik Elmalı'ya yüzme havuzu yapacağız dedik ve yaptık. Elmalı ilçemizin çok büyük bir eksiğini kapatmıştık. Binlerce çocuğumuz bu hizmetimizle yüzmeyi öğrendi. Duydum ki yüzme havuzu kapanmış ve hizmet vermiyormuş. Sebebi daha da vahim. Yüzme hocaları AK Parti döneminde işe alındı diye başka bir ilçeye sürgün edilmişler. Seçim öncesi 'sen ben yok biz varız' yalanıyla milleti aldatıp hiç kimseyi işten çıkarmayacağız, merak etmeyin bize güvenin diye belediye personeline mesaj atanlar bugün yüzlerce belediye çalışanını zorla işten çıkmaları için başka ilçeye yada başka bir işe zorlayarak zulüm etmektedirler. Biz çok iyi biliyorduk ama Elmalı'da bilsin ve anlasın diye üzerine basa basa çok anlattık. Bu 'gülen yüzün' arkasında kocaman bir kin ve nefret dünyası vardır demiştik. Maalesef yanılmadık" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Havuza kilit vuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN