Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neyimiz varsa uçakta unuttuk

Havalimanı her yıl milyonlarca yolcuyu ağırlarken binlerce de kayıp eşyanın merkezi oluyor. Yılın ilk 6 ayında 5 bin kayıp eşyanın bin 200’ü sahibine ulaştırıldı

Giriş Tarihi: 27.6.2019
Neyimiz varsa uçakta unuttuk
Uçak yolcuları, uçuş stresi ve telaş gibi birçok nedenden dolayı eşyalarını havalimanı sınırlarında unutabiliyor veya kaybedebiliyor. Her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin kullandığı Antalya Havalimanı'nda unutulan eşyaların muhafaza edildiği kayıp eşya odası dolup taşıyor. Sahibi bulunamayan eşyalar, 6 ayın sonunda imha ediliyor.

ÇOĞU SAHIBINE İADE EDİLİYOR
Fraport TAV Antalya Havalimanı Operasyon ve Güvenlik Direktörü Veli Ilgaz Arnaz, bulunan her eşyanın kayıt altı- na alınarak muhafaza edildiğini söyledi. Arnaz, "Maddi değeri yüksek telefon, dizüstü bilgisayar, fotoğraf makinesi, değerli saat ve takıların sahiplerine geri dönüşümü daha hızlı. Maddi değeri yüksek olan eşyaların sahipleri bize ulaşmayı seçiyor" dedi. Arnaz, "2018'de 9 bin 500 eşyayı teslim aldık. Bunların 4 bin kadarını sahiplerine ulaştırdık. 2019 yılının ilk 5 ayında 3 binin üzerinde buluntu eşya tespit edildi ve bin 200'ünün sahibine ulaşarak iadesini yaptık. 6 ay bekleme süresinin ardından alınmayan eşyalar imha ediliyor" diye konuştu.

2 BİN 337 OYUNCAK SİLAH
BU yılın il 6 ayında 2 bin 337 oyuncak silah, 26 bin 818 sivri, delici ve kesici alete el konulduğunu kaydeden Arnaz, "Oyuncak silahların arasında gerçeğine çok benzeyenleri tutun da sıkışmış havayla çalışan airsoft silahlar da bulunuyor. Bu tür oyuncaklar insana zarar vermese bile yolcuların panik yaşamasına neden olabilir. Bu nedenle silaha benzer hiçbir oyuncağın geçmesine izin vermiyoruz" ifadelerini kullandı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neyimiz varsa uçakta unuttuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN