Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esnafın hesabı bloke edildi

Daha önce Suriyelilere sahil yasağı ile gündeme gelen Gazipaşa Belediyesi bu kez de toptancı hallerde borcu olan esnafa tedbir koydurdu. Hal esnafı yaşananlara isyan etti

Giriş Tarihi: 13.7.2019
Esnafın hesabı bloke edildi
ANTALYA'DA daha önce Suriyelilere sahil yasağı ile gündeme gelen Gazipaşa Belediyesi, yine ilginç bir uygulamaya imza attı. Büyükşehir Belediyesi'nin devrettiği Gazipaşa Toptancı Hali'nde, belediyeye borcu olan halcilerin hesaplarına belediye tarafından bloke konuldu. Yaklaşık 40 kişinin hesabına bloke konduğu iddia edilirken, en insani ihtiyaçları için bile ödeme yapamayan hal esnafı yaşananlara isyan etti. Büyükşehir Belediyesi'nin ilçe belediyelere devrettiği hallerde de benzer uygulamaların gündemde olduğu iddia edildi.

GAFİL AVLANDIK
Konuya ilişkin açıklama yapan Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Erol Yüksel, yazılı veya sözlü uyarı yapılmadan hesaplara tedbir konmasını eleştirdi. Hesabına tedbir konduğunu bazı esnafların halen bilmediğini dile getiren Yüksel, "Dün değil de bir ay içinde bize yazı yazıp süre tanıyabilirlerdi. Böyle aniden olunca bazı arkadaşlar için kırıcı oldu" ifadelerini kullandı.

BAŞKAN SAVUNDU
Sezon sonu olduğu için esnafın duruma hazırlıklı olmadığının altını çizen Erol Yüksel, "Herkesin bu dönem çeki oluyor. Bunun yanında hemen gafil avlanır gibi yapılması yakışıksız oldu. Bu zamana kadar ara sıra uyarılar, tebligatlar gelirdi ama şimdiye kadar hesaplarımıza hiç tedbir konmadı" diyerek serzenişte bulundu. Konuya ilişkin açıklama yapan Gazipaşa Belediye Başkanı Mehmet Ali Yılmaz ise alacakların takibinin belediye başkanının görevi olduğunu söyledi. Kira borcu olan herkese işlem yapıldığını belirten Yılmaz, "Biz önceden tebligat gönderdik. Hesaplara bloke koymadan haber versek herkes hesabını boşaltırdı. Böyle işlem mi yapılır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esnafın hesabı bloke edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN