Türkiye'nin en iyi haber sitesi

unutulmamalı

gazileri ve Selim Erdoğan o gece yaşananları yükümlülere anlattı. Gazi Erdoğan’ın, “O gece tek üzüntüm şehit olmamam” sözleri duyanları duygulandırdı

Giriş Tarihi: 14.7.2019
15 Temmuz unutulmamalı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'nce yükümlülere konferans verildi. Eski adliye binasında gerçekleşen buluşmada, 15 Temmuz şehidi Muhammet Oğuz Kılınç'ın babası Zeki Kılınç ile 15 Temmuz gazileri Kadir Buran ve 15 Temmuz Gazisi Selim Erdoğan konuşma yaptı. Etkinliği, Antalya Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal da takip etti. Yaklaşık 70 yükümlünün bulunduğu konferansta 15 Temmuz'un önemi ve yaşanılanlar anlatıldı.

DUYGULANDIRAN KONUŞMA
Gazi Selim Erdoğan, o gece şehit olmadığından dolayı üzüldüğünü söyledi. 15 Temmuz gecesi haberi alır almaz sokağa çıktığını belirten Erdoğan, helikopterin attığı bomba sonucu koluna şarapnel parçası geldiğini ve ayrıca darbeci askerin silahından çıkan kurşunun koluna saplandığını ifade etti. Erdoğan, "Kolumdaki kurşun ve şarapnel parçasının sonradan farkına vardım. Kolumun kanadığını arkadaşlarım söyledi" dedi.

AMBULANSA ATEŞ AÇTILAR
Kan kaybettiğinden dolayı bilincini kaybettiğini anlatan Erdoğan, "Beni ambulansa almak istediler fakat darbeci hainler engellemek için ambulansa ateş açtılar" dedi. Kurşun ve şarapnel parçasının kolumdaki dokulara çok yakın olması sebebiyle alınamadığını açıklayan Erdoğan, "4 ay boyunca kolumda şarapnel parçası ve kurşunla yaşadım. Daha sonrasında operasyonla alındı. O geceye dair içimde ukde kalan tek şey şehit olamamam" dedi.

KURTULUŞ DOLMUŞ HATTI
Ankara Genelkurmay Başkanlığı kavşağında darbeciler tarafından yaralanarak gazi olan Kadir Buran ise o gece iki farklı tablo gördüğünü söyledi. Buran, "Sokağa çıktığımızda ATM ve marketler önünde kuyruk oluşturanları da elinde bayrağıyla silah doğrultanlara karşı tekbirlerle koşanı da gördüm" diye konuştu. Buran, Ankara'da dolmuşçu olan kayınbiraderinin aracıyla o gece meydanlara insanları taşıdıklarını dile getirerek, "Her durakta dolmuşumuz doldu. O gece pek çok sefer yaptık. Dolmuş doldukça benim kurtuluşa inancım arttı. Benim için o dolmuş Kurtuluş hattıydı" dedi. Buran o anları anlatırken gözleri doldu. Konuşmalarının ardından Başsavcı İnal, katılımcılara plaket verdi. İnal "Şükür ki devlet olarak millet olarak dik durduk. Hep beraber hainlerin saldırısına karşı cevap verdik" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz unutulmamalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN