Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıldızlı kamp

Antalya’daki Alaaddin ’nda 6 bin genç misafir ediliyor. Tatil ve sporu bir arada yapan gençler arkadaşlıkları geliştiriyor

Giriş Tarihi: 15.8.2019
5 yıldızlı kamp

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin kaliteli vakit geçirerek geleceğe yürümeleri açısından hayata geçirilen ve Türkiye'de 38 şehirde bulunan gençlik kampından biri olan Antalya Alaaddin Keykubat Gençlik Kampı'nda gençler geleceğe hazırlanıyor. Yılda 6 bin genci misafir eden merkezde doğa ile iç içe olan gençler, sportif ve kültürel faaliyetlerde bulunuyor.

12 BRANŞTA SPOR
Kepez ilçesinin Duacı Mahallesi'nde yaklaşık 120 dönüm alan üzerine kurulu Alaaddin Keykubat Gençlik Merkezi'nde, 33 bungolov ve 66 oda yer alıyor. Matrak, ip parkuru, tırmanma duvarı, paintboll ve okçuluk gibi 12 branşta spor yapabilen gençler hem tatil yapıyor hem de kaliteli zaman geçiriyor.

YILDA 6 BİN MİSAFİR
Yılın 12 ayı gençlere açık olan kampta yıllık ortalama 6 bin gencin ağırlanıyor. Şehir gezisi yapılıp Antalya'nın doğal ve tarihi yerleri gençlere gösteriliyor, seminerler düzenlenip 'Maneviyat istasyonunda' dini bilgiler veriliyor.

25 KAMP LİDERİ VAR
Kamp Müdürü İsmail Aya, Türkiye'nin dört bir yanından kampa gelen gençlerin arkadaşlık ilişkilerinin geliştiğini ve sosyalleştiklerini söyledi. Kampta 25 kamp liderinin bulunduğunu belirten Aya, "Sadece yurt içi değil aynı zamanda yurt dışında yaşan gurbetçi gençlerde kamplarımızdan yararlanıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı kamp
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN