Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hortum tiyatroya taşındı

Kumluca’da 24 Ocak’ta yaşanan hortum felaketi ‘Afetsiz Yer’ isimli tiyatro oyunuyla canlandırıldı

Giriş Tarihi: 6.9.2019
Hortum tiyatroya taşındı
ANTALYA'NIN Kumluca ilçesinde 24 Ocak'ta yaşanan hortum felaketini anlatan 'Afetsiz Yer' isimli tek perdelik tiyatro oyunu sergilendi. Mehmet Akif Ersoy Kültür Sanat ve Kongre Merkezi'nde gerçekleşen tiyatro oyununu yaklaşık bin kişi izledi. Tiyatro oyunu ilçe halkının şivesi ve ilçedeki yaşam biçimini anlatan konuları içerdiği için çok beğenildi. Tiyatro oyununun oyuncuları, tamamen ilçede yaşayan öğrencilerden oluştu.

GERÇEĞİ YANSITTILAR
İstanbul'da özel bir tiyatro grubunda oyunculuk yaptığını anlatan tiyatronun yazarı ve yönetmeni Ömer Aydil, "Geçen yıl ilçemizde yaşanan ve ilçe halkının içinde bulunduğu zor durumdan etkilendim. Bu konuyu ilçe halkının yaşam biçimini de ekleyerek zenginleştirdim. Ortaya çok güzel bir senaryo çıktı. Öğrenci arkadaşlarımız senaryoyu canlandırmakta zorlanmadılar. Çünkü şive kendi şivemiz, yaşam biçimi bizim ve yaşanan hortum felaketini de hepimiz yaşadık" açıklamasında bulundu.

İLK SAHNE DENEYİMİ
OYUNDA 17 yetişkinin yanı sıra 4 çocuk oyuncunun da olduğunu anlatan Aydil, onların bile kendi hikayelerini oynadığı için zorlanmadığını söyledi. Aydil, "İlk kez tiyatro sahnesine çıkan oyuncularım büyük bir heyecan yaşadı. Oyunumuzun çok beğenildiğini tiyatro esnasındaki kahkaha ve alkışlardan anladım" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hortum tiyatroya taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN