Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Eğitim için kamptalar

’de öğrenciler ’nin biyolojik zenginliğini eğitim kampında araştıracak. Kampın sonuçları hazırlanacak kitapla duyurulacak

Giriş Tarihi: 11.9.2019
Eğitim için kamptalar
Türkiye'nin biyolojik zenginliğine yönelik farkındalık oluşturmak, nesli tükenmekte olan türlerin doğada korunmasına yönelik gerçekleştirilen 'Biyolojik Değerlerimizi BİLSEM Ne Olur?' projesinin ikinci kampı, Antalya Bilim ve Sanat Merkezi'nde (BİLSEM) başladı. Akdeniz Üniversitesi'ndeki alanında uzman öğretim görevlileri, öğrencilerle uygulamalı sunumlar yapılacak.

İLK YIL KİTAP YAYIMLANDI
Kamp programıyla öğrencilere bir taraftan doğa bilinci aşılanırken diğer yandan bilimsel biyoçeşitlilik çalışmalarının içinde olmaları sağlanacak. Geçen yıl projenin ilk kamp döneminin sonunda 'Beydağları Sahil Milli Parkının Florası, Faunası ve Likenleri' kitabı yayımlanmıştı. Bu yıl ise 'Antalya Biyoçeşitliliği' kitabı yayımlanacak.

UYGULAMALI EĞİTİM
Projenin ilk gününde Doç. Dr. Hasan Akgül, öğrencilerle bir araya gelerek mikoloji alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi. Projenin 2'nci ve 3'üncü günü öğrenciler doğada arazi çalışmalarında uygulamalı çalışma yapacak. 4'üncü gününde ise Akdeniz Üniversitesi'nde arazi çalışması yapılacak. Kampa Vali Münir Karaloğlu'nun kızları Meral Su ve Elif Meva Karaloğlu da katılıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eğitim için kamptalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN