Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Festivale konserli final

Fethiye ilçesinde hayata geçen ve , Türk ve Yunan dostluğunu pekiştirdi. Mübadele yıllarının anıldığı festivalde duygusal anlar yaşandı

Giriş Tarihi: 11.10.2019
Festivale konserli final
MUĞLA'NIN Fethiye ilçesinde hayata geçen Kayaköy Barış ve Dostluk Festivali, Türk ve Yunan dostluğunu pekiştirdi. Mübadele yıllarında Yunanlılar tarafından terk edilen Kayaköy'de düzenlenen festivale, geçen dönem Yunanistan Turizm Bakanı olan Kostas Kaçiyanis ile Atina'ya yaklaşık 4 kilometre mesafedeki Egaleo Belediye Başkanı Yannis Gikas ve mübadele öncesinde Kayaköy'de yaşayan Rumlar ve torunları katıldı. Belediye Başkanı Alim Karaca'nın ev sahipliğinde gerçekleşen yemekte buluşan heyetler duygusal anlar yaşadı. Karaca konuklarına, Fethiye'nin 1928 yılı fotoğrafının yer aldığı tablolar ve Fethiye Belediyesi fincanı hediye etti. Konuklar daha sonra Türkçe ve yunanca müzikler eşliğinde eğlendiler, halay çektiler.

FOLKLOR GÖSTERİSİ
Gecede yöresel müzik konseri de verildi. Sipsi ve üç telli bağlama ustası Ahmet Eraslan dinleyenlere müzik şöleni yaşattı. Türk ve Yunan Folklor ekibinin gösterisinin ardından gelen konuklara aşure ikramı yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Festivale konserli final
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN