Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sahnede her şey çocuklar için

ve Balesi, ‘Şekeronya’ adlı müzikal çocuk oyununu 14 Kasımda sahneliyo

Giriş Tarihi: 8.11.2019
Sahnede her şey çocuklar için
ANTALYA Devlet Opera ve Balesi (DOB), 'Şekeronya' adlı müzikli çocuk oyununun sezon prömiyerini gerçekleştirecek. Fatih Şanal tarafından sahneye konulan Şekeronya'da Antalya DOB orkestrasını Sait Karabulut yönetirken eserin dekor Ömer Gündüz, kostüm Zekiye Şimşek, ışık tasarımı Mustafa Eski ve koreografisi Melda Sipahi imzasını taşıyor. Zeynep Ergüven'in yazdığı oyununun müzikleri Murat Cem Orhan'a ait.

EVE DÖNÜŞ
Ülkesinden kaçan, Şekeronya'nın haylaz çocuğu Fırıldak'ın eve dönüş hikayesinin anlatıldığı eserde Sinem Seçil Baddal ve Serap Demirhan Işık 'Fırıldak', Gizem Şener ve Pınar Tekol 'Zeytin', Enis Ok ve Engin Yaman 'Tombiş', Baha İşler ve Ercan Uğur 'Karabaş', Heyecan Yakan ve Müge Yıldıran 'Kırmızı Başlıklı Kız', Erdi Can Aybaş ve Yalçın Ünsal 'Kurt', Ceren Aytekin ve Meriç Karataş 'Soprano Horoz', Müge Günaydın ve Tuğçe Oğuzülgen 'Büyücü' rolleri ile sahne alacak.

İLK GÖSTERİ 14 KASIM'DA
İLK gösterimleri 14 Kasım Perşembe saat 11.00 ve 15.00'te, tekrarı ise 26 Kasım'da yapılacak eserin 7,5 TL olan biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı'ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletinial.com internet adresinden de temin edilebilecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahnede her şey çocuklar için
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN