Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Döner kavşağa son

’da trafiği rahatlatmak için kavşaklardaki göbekler atılıyor. Belediyenin düzenlemesi ile yapılan iyileştirme sayesinde araç sahipleri yılda 1.5 milyon lira yakıt tasarruf sağlayacak

Giriş Tarihi: 11.11.2019
Döner kavşağa son
Isparta'da başlatılan kavşaklardaki göbeklerin kaldırılması hız kazandı. Orta refüjlerin daraltılmasıyla şehirdeki trafik akışı büyük ölçüde sağlandı. Verilere göre daha önce 30 saniyede 22 araç geçen Otogar Kavşağında, çalışmalar bitmemesine karşın bu rakam 36'ya ulaştı. Isparta Belediyesi'nin yaptığı çalışma ile her iyileştirilen kavşaktan araç sahiplerinin yıllık 1.5 milyon liralık yakıt tasarrufu yapacağı bildirildi.

MASTER PLAN YAPILIYOR
Bir yandan SDÜ-ISUBÜ ve Belediye arasında ortaklaşa sürdürülen Ulaşım Master Planına yönelik çalışmalar devam ederken, şehirde küçük dokunuşlarla trafik akışı sağlanıyor. Mimar Sinan Caddesi'nde yol genişletmesi ile caddeye bir şerit kazandırıldı. Bellona ve otogar kavşağındaki göbeklerde trafik akışının hızlandırılması için atıldı.

YÜZDE 40'LIK İYİLEŞME
Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen, çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini söyledi. Başdeğirmen, "Otogar Kavşağındaki çalışmalar kapsamında ortada kalan 80 metrekarelik ada kaldırıldı. Yaptığımız ölçümlerde kangren olan trafik akışında yüzde 40'lık bir iyileşme sağlandığını gördük" dedi. Ulaşım Hizmetleri Müdürü İsmail Cemil Aydoğdu, ise çalışmalar esnasında zaman zaman kavşaklarda araç trafiği geçişlerinde kesintiler yaşanacağını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Döner kavşağa son
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN