Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Söylentiler arı ile bitti

Antalya’da‘Bombus’ adı verilen arılar sayesinde, doğal yollarla hormonsuz domates üretiliyor. Üretici, “Arılar sayesinde hormon tarihe karıştı” dedi

Giriş Tarihi: 14.1.2020 ABONE OL
Söylentiler arı ile bitti
TÜRKİYE'NİN örtü altı yaş sebze ve meyve başkenti Antalya, hem ülkemizin hem de kış ayının yaşandığı birçok ülkenin domates ihtiyacını karşılamak için sera üretiminde tam kapasiteyle çalışıyor. Yıllardır hormon tartışmalarıyla gündeme gelen domates üretiminde, tüm şüpheleri ortadan kaldırmak için Belçikalı veteriner Roland De Jonghe tarafından keşfedilen 'Bombus' arıları ile üretim yapılıyor.

ÜRETİCİ BİLİNÇLENDİ
Bu arılar domates çiçeğini dölleyip, tamamen doğal domatesin yetişmesini sağlıyor. Kaş ilçesinde yaşayan Türkiye'nin en büyük örtü altı sebze ve meyve üreticilerinden işadamı Ali Uçak, sektörle alakası olmayan kişilerin yapmış olduğu hormon ve ilaç kalıntısı iddialarının gerçeği yansıtmadığını ifade etti. Uçak, "Hormon artık tarihe karıştı. Bunu seralara gidip baktığınızda görebilirsiniz. Üreticimiz bilinçlendi ve hormon yerine artık arı kullanılıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Söylentiler arı ile bitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN