Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İkinci yaşam şansı doğdu

ve Isparta’da 3 hasta organ nakliyle sağlığına kavuştu. Antalya’daki çapraz nakilde, iki hastanın anneleri bağışçı oldu. İkili “Artık böbrek kardeşi olduk” dedi

Giriş Tarihi: 13.2.2020 ABONE OL
İkinci yaşam şansı doğdu
ANTALYA ve Isparta'da 3 kişi organ nakliyle sağlığına kavuştu. Özel bir hastanede yapılan operasyonda Hasan Uzunpınar (55) ile Süleyman Karaaslan (55), çapraz nakille yaşama tutundu. Süleyman Karaaslan'ın annesi Nazlı Karaaslan'ın böbreği Hasan Uzunpınar'a, onun annesi Ayşe Uzunpınar'ın böbreği ise Süleyman Karaaslan'a başarıyla nakledildi.

İKİ ANNELERİ VAR
Hasan Uzunpınar, "Nasip işte. Süleyman beyin annesi bana böbrek verdi, benim annem de ona böbrek verdi. Artık bizim iki annemiz var. Biz de artık kardeş olduk" dedi. İkinci kez çapraz nakil olan Süleyman Karaaslan ise "Annemin böbreği uygun olmayınca yine bir çapraz nakil yapıldı. Sağlığıma kavuştum. Çok mutluyum" dedi. Annelerinin bağışladığı böbreklerle sağlıklarına kavuşan Uzunpınar ile Karaaslan, kontrol için geldikleri hastanede birbirlerinin anneleriyle görüntülü konuşarak bir kez daha teşekkür etti.

TEŞEKKÜR ETTILER
Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde ise KKTC'de yüksekten düşme sonucu beyin ölümü gerçekleşen 22 yaşındaki gencin karaciğeri, 55 yaşındaki Nazmiye Kınay'a umut oldu. Kınay 3 haftalık tedavi süreci ardından taburcu edildi. Sağlığına kavuşan Nazmiye Tınay ise, "Organlarını bağışlayan kişi ve ailesine minnettarım. Onlar bir kişiyi değil, bir ocağı tekrar hayata döndürdüler. Bu düşüncelerimi arayarak da aile fertlerine ilettim. Ne kadar teşekkür etsem az" dedi.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
İkinci yaşam şansı doğdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN