Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Jet hayırsever desteği

Dayanıksız çıkan 14 okul boşaltıldı. ’da tekli eğitime geçmek için ihtiyaç duyulan derslik sayısı 880’e çıktı. Vali hayırseverlere çağrıda bulundu. İlk destek 20 derslikle geldi

Giriş Tarihi: 14.2.2020 ABONE OL
Jet hayırsever desteği
Antalya'da devlet yatırımları ve hayırsever katkısı ile ikili eğitim sisteminin devam ettiği okullarda tekli eğitime geçme çalışmaları sürüyor. Bu çalışma kapsamında derslik ihtiyacı 600'e kadar düşmüşken, deprem tetkik çalışması sonucu 14 okulun dayanıksız olduğunun anlaşılması planları bozdu. Türkiye'de hayırseverlerin eğitime en çok katkı yaptığı illerin başında gelen Antalya'da, iş yine hayırseverlere düştü.

İHTİYAÇ 880'E ÇIKTI
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hayırseverlere çağrıda bulundu. 280 dersliği deprem riski nedeniyle boşalttıklarını açıklayan Karaloğlu, "Yıkılacak okulların yerine devletin genel bütçesi ile yenilerini yapacağız. Ama Antalya bir hayırsever şehri. Özellikle eğitimde halkın büyük desteği var. 600 olan yeni derslik ihtiyacımız, okulların yıkılacak olması nedeniyle 880'e çıktı. Hayırseverlerimizin acilen hayırlarını bekliyoruz. Onların destekleri ile bu eksikliği kısa sürede kapatabiliriz" diye konuştu.

JET KARŞILIK
Vali Karaloğlu'nun SABAH Akdeniz muhabirine yaptığı açıklamalar sırasında SELEKSAN şirket temsilcisi Fatih Selek, şirket olarak 20 derslik yapımını üstlenmek istediklerini belirtti. Vali Karaloğlu ise çağrısına jet hızıyla geri dönüş yapan şirketi kutladı. Konuyla ilgili SELEKSAN Finans Müdürü İrfan Yalçın da "Şirket olarak eğitim sistemimize 20 derslikle bizlerde katkıda bulunma isteğimizi Valimize bildirdik. Antalyamıza ve ülkemize hayırlı olmasını dileriz" ifadelerini kullandı.

YARISI MERKEZDE
ANTALYA merkezde 3'ü Muratpaşa, 2'si Kepez ve 1'er tane de Konyaaltı ve Döşemealtı ilçelerinde olmak üzere 7 okul dayanıksız çıktı. Serik ilçesinde 3, Kemer, Manavgat, Finike ve Korkuteli ilçelerinde de 1'er okul listeye girdi. Bu okullardaki 20 blok ve atölye ünitesinin yıkımı yapılacak.

İŞTE O OKULLAR
Kemer.............. Göynük Ortaokulu A ve B blok
Kepez ............... Yenimahalle Ortaokulu A ve B blok
Kepez ............... Göçerler İlkokulu A blok
Konyaaltı ......... Çakırlar İlkokulu B blok
Manavgat ......... Çağlayan Anadolu Lisesi A ve B blok
Serik ................ Tekeli Ortaokulu A, B ve C blok
Serik ................ Hasan Güçlü Mesleki ve Teknik Lisesi
Serik ................ Orhan Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Döşemealtı ...... Yeniköy Ortaokulu
Finike ............... İsmail Erol İlkokulu
Muratpaşa ....... Bahaeddin Güney Kız Teknik Mesleki Lisesi A ve B blok
Muratpaşa ....... Namık Kemal Ortaokulu B blok
Muratpaşa ....... Hacı Hafize Hakkı Saygan İlkokulu
Korkuteli ......... Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Jet hayırsever desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN