Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Balon savaşçıları

Tarım ve ’nın açıkladığı zehirli balon balığı için ‘Kuyruğunu getir 5 lirayı al’ projesinde beklenti büyük. Balıkçılar olta takımlarını hazırladı. Sırada mevzuat değişikliği var

Giriş Tarihi: 24.3.2020 ABONE OL
Balon savaşçıları
AKDENİZ sahillerinde görülmeye ilk olarak 2000'li yıllarda başlayan balon balığı için Tarım ve Orman Bakanlığı'nın açıkladığı 'Kuyruğunu getir 5 lirayı al' projesi sonrası balıkçılar beklemeye başladı. Av sürecinin başlaması için zehirli olması nedeniyle avlanması ve karaya çıkartılması yasaklanan balon balığı ile ilgili yeni mevzuatın çıkması gerekiyor.

TEL MİSİNA
15 Nisan'da başlayacak olan denizde avlanma yasağı öncesi balıkçılar, ağları delen ve misinaları koparan zehirli balon balığı için hazırlıklarını yapıyor. Antalya kent merkezinde bölgenin balık ihtiyacını karşılayan 110 balıkçının üye olduğu Antalya Yeni Liman Balıkçı Kooperatifi üyesi İlhan Kaplan, "Balon balığı oltadaki yemi yedikten sonra misinayı koparıyor. Bu nedenle biz tel ve çelik misina kullanacağız" diye konuştu.

TEŞVİK VERİLSİN
38 yıllık balıkçı Cemal Talas ise büyük gemilere teşvik verilmesi gerektiğini söyledi. Talas, "Büyük balıkçı bunu ağlarla yakalar" dedi. Antalyalı Süleyman Emen, bakanlığın balon balığı konusunda ödemenin nasıl yapılacağına bir an önce açıklık getirmesi gerektiğini ve mevzuatın çıkmasını beklediklerini söyledi. Emen, "Ben günde 150 ile 200 balon balığı tutarım. Her taraf kaynıyor" diye konuştu.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Balon savaşçıları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA