Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Konyaaltı koruluğu yok oluyor

’da Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı içinde bulunan çam ve okaliptüs ağaçları önce kurutuluyor. Sonra da kesiliyor. Koruluk yavaş yavaş yok oluyor

Giriş Tarihi: 24.3.2020 ABONE OL
Konyaaltı koruluğu yok oluyor
Antalya Konyaaltı Sahil Yaşam Parkı içinde bulunan çam ve okaliptus ağaçları kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından önce kurutuluyor. Sonra da kesiliyor. Ağaçların kuruması için köklerine kimyasal madde döküldüğü ve ağaç kabuklarının soyulduğu iddia edildi. Çam ve okaliptüs ağaçları ile kendine özgü doku oluşturan Konyaaltı koruluğunda son aylarda yaşananlar korkutuyor.

KİMYASAL DÖKÜLÜYOR
Bölgede şu ana kadar 24 çam ağacının kabuklarının soyularak kurutulduğu öğrenildi. Bir okaliptüs ağacı ise kimyasal madde ile kurutuldu. Bölgede önce de 14 okaliptüs ağacının otopark yapılmak için kesildiği iddia edilmişti. AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş ise sosyal medyadan "Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin 9 aylık icraatının başında Konyaaltı'nda ağaç katliamı geliyor" sözleriyle CHP'li yönetime tepki göstermişti. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise ağaç katliamıyla bir alakalarının olmadığını kaydetti.
ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Konyaaltı koruluğu yok oluyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA