Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan : Vicdanlı olmalıyız

Aytemiz Başkanı , liglerin ertelenmesinin kulüpleri ödeme sıkıntısına soktuğunu söyledi. Çavuşoğlu herkesin vicdanlı olması gerektiğini belirtti

Giriş Tarihi: 25.3.2020 ABONE OL
Başkan Çavuşoğlu: Vicdanlı olmalıyız
Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, koronavirüs tehdidi nedeniyle liglere ara verilmesinin ardından, kendisini sebze ve meyve yetiştiriciliğine verdi. Bahçesinde gün boyu mahsulleriyle ilgilenen Çavuşoğlu, yeni yapacağı muz serası için de iş makinesinin başına geçerek arazisini düzeltti. Çavuşoğlu, koronavirüs uyarılarını dikkate alarak gerekmediği sürece evden çıkmadığını, çıktığında ise arazisinde doğayla iç içe olduğunu söyledi.

FUTBOLCULARIMIZIN MORALİ ÇOK İYİ
Ligin ertelenmesinin ardından Alanyasporlu oyuncular ve teknik ekiple sürekli telekonferans yöntemiyle irtibatta olduğunu anlatan Hasan Çavuşoğlu, futbolcuların moralinin iyi durumda olduğunu söyledi. Çavuşoğlu, Alanya biraz farklı bir yer, farkındalık olan bir yer. Onun için herkes evinde ailesiyle vakit geçiriyor. Futbolcularımızın bize herhangi bir serzenişi veya rahatsızlıkları dile getirilmedi" şeklinde konuştu.

MAĞDUR ETMEYECEĞİZ'
Koronavirüs tedbirleri süresince yabancı futbolcuların tedirginlik yaşamadığını aktaran Çavuşoğlu, oyuncuların durumlarının iyi olduğunu, tercüman aracılığıyla sürekli irtibatta olduklarını ve ihtiyaçları konusunda sürekli haberleştiklerini söyledi. Liglerin ertelenmesiyle birlikte yayın geliri ve tribün gelirlerinin olmamasından dolayı futbol kulüplerinde oluşan ekonomik kaygının alınacak tedbirlerle aşılması gerektiğine dikkat çeken Hasan Çavuşoğlu, şunları söyledi: "Tabii her kulüpte olduğu gibi Alanyaspor'da da bu kaygı var. Allah'tan bankaya veya oraya buraya pek borcumuz yok. Tabii futbolculara da maaş ödememiz lazım. Maç oynanmadığı ve maç kazanmadığımız için şu anda öyle bir gelirimiz yok. Giderleri ve futbolcu maaşlarını karşılama imkanın oluyor. Tabii ki futbolcularımızı mağdur etmeyeceğiz ama şu anki aşama zor."

HERKESİN VİCDANLI OLMASI LAZIM
Futbolcuların 31 Mayıs'ta sözleşmelerinin sona ermesiyle birlikte, yeni dönem için yapılacak anlaşmalara koronavirüs salgınıyla ilgili madde eklenip eklenmeyeceği veya ek sözleşme imzalanıp imzalanmayacağına ilişkin ise Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, şu ifadeleri kullandı: "Bu sadece Alanyaspor'un veya Türk futbolunun sorunu değil, bu dünya ve Avrupa futbolunun da gündeminde olan bir konu. Bununla alakalı FIFA ve UEFA nezdinde bu çalışmalar yapılıyor. Bizim de Kulüpler Birliği'nde en önemli gündemlerimizden birisi buydu. Bunu bekleyeceğiz. Bu süreçle ilgili kurduğumuz komite bunun da çalışmasını yapacak. Herkesin bu durumda vicdanlı da olması lazım."

TEMENNİMİZ VİRÜSÜN BİTMESİ
Koronavirüs tehdidinin bir an önce ortadan kalkmasını dileyen Çavuşoğlu, "Biraz daha bu işlere vakit bulduk ama temennimiz bu virüsün bir an önce bitmesi. Devletimiz her türlü tedbiri alıyor.Halkımızın sağlığı için her türlü çalışmayı yapıyorlar ama bizler de dikkat etmemiz lazım. Bazı kurallara uymamız lazım. İnşallah bir an önce geçer ve herkes normal hayatına döner" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Çavuşoğlu: Vicdanlı olmalıyız
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA