Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Patara’da 74 kaçak yıkılacak

Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Patara’da büyük çoğunluğu konut, otel- pansiyon ve seradan oluşan 74 izinsiz yapının yıkımına karar verdi

Giriş Tarihi: 25.3.2020 ABONE OL
Patara’da 74 kaçak yıkılacak
ANTALYA Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu, 1'inci Derece Arkeolojik Sit Alanı olan Patara Antik Kenti'nin de bulunduğu Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde 74 izinsiz yapıyla ilgili yıkım kararı verdi.

11'İ ÖZEL MÜLKİYET
Kaş ilçesi Gelemiş Mahallesi'nde yer alan bölgedeki yıkım kararları Antalya Büyükşehir Belediyesi, Kaş Kaymakamlığı, Kaş Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü gibi ilgili tüm kurumlara da bildirildi. Kurulun yıkım ve kaldırılması kararı verilen toplam 74 taşınmazın 63'ü Hazine mülkiyetinde, 11'i ise özel mülkiyetlerde bulunuyor. 74 izinsiz yapının 38'i konut, 13'ü otel veya pansiyon, 11'1 sera, 5'i bahçe, 3'ü müştemilat, 1'er tane de hamam, havuz, at çiftliği ve işyerinden oluşuyor. Hazine arazisindeki 63 yapının 35'i konut, 7'si sera, 13'ü otel- pansiyon, 3'ü müştemilat, 2'si bahçe, 1'er tane de havuz, hamam ve işyerinden oluşuyor.
ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Patara’da 74 kaçak yıkılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA