Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İyilik bulaşıcıdır

’nın hikayesi iyiliğin bulaşıcılığını gösterdi. Tekerlekli sandalyesi olmadığı için annesinin genç kızı sırtında taşıdığı fotoğraflar sosyal medyaya düşünce yardımseverler Hızır gibi yetişti

Giriş Tarihi: 26.3.2020 ABONE OL
İyilik bulaşıcıdır
TÜRKİYE'NİN koronavirüs salgını ile boğuştuğu bugünlerde yürek yakan olayların yanı sıra bazı haberler insanın içini ısıtıyor. Antalya'da, kemik iliği kanseri teşhisiyle tedavi gören, ayaklarının üzerine basamadığı için hastaneye anne-babasının sırtında taşınan Hanife Kuruca'nın (20) imdadına yardımseverler yetişti. Olaylar zinciri, yolda Dudu Kuruca ile Recep Kuruca çiftinin kızlarını sırtında taşıdığını gören Çisel Kural'ın çektiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşması ile başladı.

HANİFE ŞİMDİ MUTLU
Ailenin Muğla'nın Fethiye ilçesinden kızlarının tedavisi için Antalya'ya taşındığı ve maddi imkansızlık yaşadığı öğrenildi. Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu (UTEF) Genel Başkanı Mete Kaçar, yardımcısı Güldane Kaya, paylaşılan fotoğrafa duyarsız kalmayıp Kuruca ailesine ulaştı. Kaçar ve Kaya, temin ettikleri tekerlekli sandalyeyi aileye teslim etti. Hanife Kuruca, "Beni anneme babama yük olmaktan kurtardınız. Beni sırtlarında taşıdıklarında çok üzülüyor, isyan ediyordum. Şimdi çok mutluyum" dedi. Antalya'nın Korkuteli ilçesinde ise yürüme engelli gencin imdadına Korkuteli Akçet Derneği ve pazarcı esnafı Güven Duman yetişti. Yeni tekerlekli sandalyeyi teslim eden Aşağıpazar Mahalle Muhtarı Tekin Korucu, "İsa Özden kardeşimizin kullandığı akülü sandalye yıpranmış ve kullanılamaz hale gelmişti. Yeni sandalyesini kendisine 16 yıldır sadakatle bakan eşi Adile Özden'e teslim ettik" diye konuştu.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
İyilik bulaşıcıdır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA