Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Suda ölüme engel

’da her yıl yaz sezonunda tüm tedbirlere rağmen onlarca kişinin boğularak ölmesinin önüne geçmek için erken tedbir alındı. Vali ’nun talimatıyla komisyon kuruldu

Giriş Tarihi: 26.3.2020 ABONE OL
Suda ölüme engel
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, suda boğulma olaylarının önüne geçebilmek amacıyla il genelinde Suda Boğulma Olaylarını Önleme Komisyonu oluşturulması talimatı verdi. Komisyon başkanlığında güvenlik tedbirleri ve uygulamaları takip edilecek. Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü başkanlığında kurulan komisyonda Büyükşehir Belediye Başkanlığı, İl Jandarma Komutanlığı, İl Emniyet Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Grup Komutanlığı'nın da aralarında olduğu 12 kurumdan oluşacak.

KURALLAR BELİRLENECEK
Oluşturulacak komisyon suda boğulma olaylarını önlemek için il genelindeki yüzme alanlarında uygulanacak genel kuralları belirleyecek ve uygulamaları takip ederek denetimler yapacak. Her yıl nisan ve kasım aylarında ve gerekli görüldüğü takdirde süre beklemeksizin toplanacak. İlçelerde de kaymakamlıklar başkanlığında ilçe komisyonları oluşturulup il komisyonu ilçelerin de takibini yapacak.

SICAKLARLA ARTACAK
Vali Karaloğlu, yaz mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte turistler ve vatandaşların serinlemek ve yüzmek amacıyla suya girdikleri deniz, akarsu, göl gibi alanlarda yaşanması muhtemel suda boğulma olaylarının önüne geçebilmek için bir takım önlem ve uygulama yapılması gerektiğini açıkladı.
ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Suda ölüme engel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA