Türkiye'nin en iyi haber sitesi

5 yıldızlı destek

Yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına ve ’nin kapıları açıldı. 96 odalı tesiste 70 oda şimdiden doldu. Otel 24 saat dezenfekte ediliyor

Giriş Tarihi: 27.3.2020 ABONE OL
5 yıldızlı destek
Antalya'da koronavirüs salgını ile mücadelede yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarına, Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nin kapıları açıldı. Eğitim Araştırma Hastanesi'nde çalışan doktor ve sağlık personelinin dinlenmesi için ücretsiz hizmet veren otelde kahvaltı hizmetinin yanı sıra talep ve istekler de yerine getiriliyor.

ÖNCE EĞİTİM ALDILAR
İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün talebi doğrultusunda başlayan uygulama kapsamında otel yönetimi ve personeline öncelikle koronavirüsünden korunma konusunda özel eğitim verildi. Eğitim ve Araştırma Hastanesi enfeksiyon bölümünden yetkililerin verdiği eğitimin ardından personel oteli 24 saat dezenfekte etmeye başladı.

70 ODA TALEP EDİLDİ
Toplamda 96 oda ve 240 yatak kapasitesi bulunan otelde uygulamaya yeni geçilirken, ilk gün 3 oda sağlıkçılar tarafından tutuldu. 70 odasının ise yeni talep edildiği bilgisi öğrenildi. Her bir sağlık çalışanına ayrı oda verilirken, lüks odalarda sağlık çalışanlarının yorgunluklarını bir nebze de olsa atmaları hedefleniyor.

SORUMLULUK
Okul Müdürü Ersümer Eren, "Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde görev yapan sağlık personelini çalışmış olduğu zor şartlar altında en azından bizimde bir kısım faydamız olsun diye personelimiz ve yönetici arkadaşlarımızla beraber bir katkıda da biz bulunmak istedik. Bu süreçte onlar bizlerden hiçbir yardımı esirgemedikleri gibi biz de bu hizmeti onlar için vermeye çalışıyoruz. Milli şuur içinde bu görevi üstlenmeye karar verdik. Kalan doktor ve sağlık personeli burada konaklama ve kahvaltı hizmeti alacak" diye konuştu.

KEPEZ DE KAPILARI AÇTI
SAĞLIK görevlilerine kapılarını açan bir diğer tesis ise Kepez Belediyesi oldu. Başkan Hakan Tütüncü'nün aldığı kararla büyük bir fedakarlıkla çalışan ve evlerine virüs taşıma endişesi içinde olan sağlık çalışanlarına belediyenin tüm sosyal tesislerinin kapıları aralandı. Bu kapsamda Kepez Belediyesi'nin 5 yıldızlı otel konforunda, geçtiğimiz yıl açılışını gerçekleştirdiği Hasta Yakınları Konukevi'nin kapıları da sağlık çalışanlarına açıldı. Bugüne kadar tedavi için Antalya'ya gelen hasta yakınlarını ağırlayan konukevi, salgınla mücadele boyunca sağlık çalışanlarının hizmetinde olacak. Kepez Belediyesi'nin önleyici tedbirleri kapsamında dezenfekte edilen sosyal tesisler, sağlık çalışanlarının gönül rahatlığıyla kalabilmesi için yeniden dezenfekte edildi.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
5 yıldızlı destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA