Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Portakalın altın çağı

Salgına karşı C vitamini tavsiyesi portakal başta tüm narenciye ürünlerine talebi patlattı. Üreticiler, “10 gündür olağanüstü talep var. Siparişe yetişemiyoruz” dedi

Giriş Tarihi: 27.3.2020 ABONE OL
Portakalın altın çağı
Koronavirüse karşı uzmanların C vitamini tavsiyesi sonrası vatandaşlar, başta portakal olmak üzere narenciye ürünlerine yoğun talep gösterdi. Türkiye'nin en önemli narenciye üretim merkezlerinden biri olan Antalya'nın Finike ilçesinde de narenciye üreticileri son günlerin en yoğun dönemini yaşamaya başladı. Türkiye'nin her bölgesine ürün gönderen firmalar internetten de yoğun talep alıyor.

10 GÜNDÜR ZİRVE YAPTI
İlçede faaliyet gösteren bir firma siparişlere yetişmek için ek mesaiye başladı. Firma sahiplerinden Mete Apaydın, "Son 10 gündür olağanüstü bir durum var. İnsanlarımız vitamin almak için özellikle narenciye ürünlerine daha fazla talep göstermeye başladı. Biz de tıpkı sağlık çalışanları gibi gece gündüz demeden son 10 gündür internet üzerinden vatandaşlarımıza ulaştırmak için yoğun bir çalışma içindeyiz. Tabii yoğun talebin getirdiği bazı gecikmeler olabiliyor" diye konuştu.

ÇARKIFELEK TANINDI
Günlük ortalama bin civarında sipariş alırken, son 10 günde siparişlerin günlük 2 bin 500'e ulaştığını aktaran Mete Apaydın, internet üzerinden yapılan siparişlerde Finike'nin ana ürünü portakal ve limon başta olmak üzere ürünlere olağanüstü bir talep olduğuna işaret etti. Mete Apaydın, "Son dönemde narenciyenin yanı sıra çarkıfelek meyvesi ve avokado da yoğun talep görmeye başladı" dedi.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Portakalın altın çağı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA