Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’nin bahçesi

Giriş Tarihi: 27.3.2020 ABONE OL
Türkiye’nin bahçesi
TÜRKİYE genelinde koronavirüs tedbirleri kapsamında pek çok insan sokağa çıkmazken, Antalya'nın Kumluca ilçesinde sera üreticileri sofralara sağlıklı gıda ulaştırmak canla başla çalışıyor. Birçok insan evlerinden dışarı çıkamazken, üreticiler, serada yetiştirdikleri sebze ve meyvelerle ilgileniyor.

DÜNYAYA YETERİZ
Kumluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Mustafa Çetin, "Kumluca, Türkiye'nin sebze meyve ihtiyacını karşılayan bir bölge. Ülkemizin yaşadığı şu zor süreçte cefakar Kumluca çiftçisi ülkemizi doyurmaya, onlara sağlıklı gıda ulaştırmaya gayret ediyor" dedi. Seraların 38 derece olduğunu anlatan Çetin, bu ortamın virüs için uygun olmadığını ve güvenle sebze yenebileceğini kaydetti.

EVDE DEĞİL SERADAYIZ
Sera üreticisi Bayram Karadon, ürünlere çocukları gibi değer verdiklerini belirterek, "Bizim evlerimizde durma gibi bir imkanımız yok. 7/24 seralarda kalmak zorundayız. Ürünlerimizi dün nasıl koruduysak bugün de korumaya devam ediyoruz" dedi. Koronavirüs nedeniyle mola vermediklerini anlatan Ayşe Sağlam ise, "Dışarı çıkamıyoruz ama seralarımızda kalıyoruz. Bize virüs tatili yok. Sebzelerimiz çocuk gibi her gün ilgi bekler ve çocuğumuza bakar gibi bakmak zorundayız" diye konuştu.

ÜRETİM İÇİN DESTEK TALEBİ
MUĞLA'NIN Fethiye ilçesinde konuşan Türkiye Haller Federasyonu Başkan Vekili Atabey Akgün ise üreticiler için destek talep etti. Akgün, "Açıklanan destek paketleri olumlu. Ama tarım üreticisi için özel bir destek çıkmasını bekliyoruz. Şu zamana kadar hiç işçi çıkarmadık, çıkarmadan da bu durumu atlatırız diye düşünüyoruz. Bu konuyu Tarım ve Orman Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı koordineli bir şekilde değerlendiriyor. Üreticilere destek konusunda umutluyuz" ifadelerini kullandı.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin bahçesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA