Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan bana çok şey kattı

Giriş Tarihi: 21.5.2020 ABONE OL
Başkan Erdoğan bana çok şey kattı

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans yöntemiyle görüştüğü görme engelli lise öğrencisi 18 yaşındaki Mert Yakıştır,görüşmenin kendisini cesaretlendirdiğini söyledi. Yakıştır, yaşadığı heyecanı paylaştı.Yakıştır, 6. sınıftan bu yana bilişim teknolojileriyle ilgilendiğini söyledi.

KODLAMA EĞİTİMİ ALDI
Hızır Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Bölümü'nde eğitim gördüğünü belirten Yakıştır, kendisini geliştirdiğini, drone, 3 boyutlu yazıcı, mobil uygulama geliştirme gibi alanlarda üst düzey eğitim aldığını dile getirdi. Bu eğitimleri gençlik merkezlerinde kendi yaşıtlarına anlatmaya başladığını aktaran Yakıştır, "Cumhurbaşkanımızın hizmetleri sayesinde hayallerimi kurdum ve gerçekleştirdim. Okullarda kurulan laboratuvarlar sayesinde bu başarıları elde ettim." dedi.

AZMİMİ GÜÇLENDİRDİ
Erdoğan'ın sözlerinin kendisini daha da azimlendirdiğini belirten Yakıştır, "Cumhurbaşkanımızın beni çok sevdiğine inanıyorum. Daha fazla hayal kurabilmemiz, projeler yapabilmemiz için en uygun sahaları bize hazırlıyor. Görüşme 3-4 dakika sürdü ancak benim bütün hayatımı etkileyecek bir görüşme oldu. Bana çok şey kattı. Bundan sonraki planlarım için cesaretlendirdi. Yaptıklarımın değerli olduğunu gördüm ve mutlu oldum" diye konuştu.

ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan bana çok şey kattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA