Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fuarları taşıyın

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Fuarları taşıyın
ANTALYA Fuarcılık İşletme ve Yatırım A.Ş (ANFAŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, koronavirüs salgınının dünya genelinde 15 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip fuarcılık sektörünü tamamen durdurduğunu söyledi. Süreç sonrasından umutlu olduğunu belirten Bıdı, fuarların Antalya'ya taşınmasını önerdi. Bıdı, "Fuara katılanlar hem yeni teknolojileri yerinde görüyor hem de alıcı ve satıcılarla yüz yüze görüşebilip birbirlerini daha iyi tanıma olanağı, iş yerlerini ziyaret edebilme şansı yakalayabiliyor. Aynı zamanda da tatil yapıyor, kenti geziyor" dedi.

FIRSATA DÖNÜŞMELİ
Alman ve Fransız ortaklı şirket tarafından işletilen Uluslararası Antalya Havalimanına 50 milyon euroluk yatırım ile yeni bir pist yapılacağını belirten Ali Bıdı, "Havalimanı yeni yatırımlarla daha fazla yolcu ve turist artışına yol açacak. Burası İstanbul ve Sabiha Gökçen havalimanlarından sonra Tür kiye'nin en büyük üçüncü havalimanı olacak. Bu nedenle Antalya fuarlarının önü çok açık. Türkiye'nin en büyük fuar şirketleri de Antalya'yı tercih ederek fuarlarını Antalya'ya kaydırabilir" diye konuştu.

50 MİLYON EURO
Antalya fuarlarının 50 milyon euro ticaret hacmine sahip olduğuna dikkat çeken Bıdı, ANFAŞ olarak iptal edilen veya ertelenen birçok fuara rağmen, 2020 hedeflerine ulaşmak için çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini ifade etti. İlk fuar 12-15 Kasım 2020'de Makine Expo, 3. Boat Antalya ve Karavantalya Fuarları ise 04-08 Kasım 2020'de yapılacak.

ARKADAŞINA GÖNDER
Fuarları taşıyın
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA