Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurnazlığı sökmedi

’da emekli polis ile eşi, kurdukları tavuk çiftliğine dadanan ve günlük 30 tavuğu telef eden tilkiyi kurdukları düzenekle bir yıl sonra yakaladı

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Kurnazlığı sökmedi
ANTALYA'DA 4 bileziğini satarak hayvancılık işine giren Fatma Öncel'in çiftliğine dadanan ve 150 tavuğunu telef eden tilkinin kurnazlığı sökmedi. Öncel'in emekli polis olan eşi Sadettin Öncel, kurduğu tuzakla tilkiyi yakaladı.

ÖZEL DÜZENEK KURDU
Antalya'nın Muratpaşa ilçesi Güzeloluk Mahallesi'nde yaşayan emekli polis memuru Sadettin Öncel ve eşi Fatma Öncel'in, 400'e yakın tavuğu bulunan çiftliklerine dadanan tilki huzurlarını kaçırdı. Her gün ansızın gelip 30 tavuğu telef eden tilkiyi yakalamak için plan kuran emekli polis memuru Öncel ve eşi, özel bir düzenek yapıp içine canlı bir tavuk koydu. Düzeneğin içerisine giren tilki, kapının kapanmasıyla yakalandı. Tilkiyi canlı yakaladıklarını ve zarar vermeyeceklerini belirten Öncel, görevlilerin gelip almasını beklediğini belirtti.

GÜLDÜREN SİTEM
Tilkinin yakalanmasının ardından yanına giden Saadettin Öncel'in sözleri ise güldürdü. Cep telefonuyla o anları kaydeden Öncel, "Tavukları yiyorsun değil mi? Senin yüzünden tavukçuluğu bıraktık. 150 tane tavuğu yedin. Yesen neyse, boğup boğup gidiyorsun. Tilki kardeş bu böyle olmuyor. Seni ormana sürgüne göndereceğiz. Orman da artık tavuk mu yersin, kuş mu yersin. Ne yaparsan yap ama bizim tavuklarımızı yeme. Anlaştık mı" diyerek tilkiye sitem etti.

DOĞAYA BIRAKILACAK
Fatma Öncel ise "Bu tilki her gün geliyordu ama yakalayamıyorduk. İçeri girerek, günde yaklaşık 30 tavuğu boğuyordu. Yakalandı da kurtulduk. Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü ekipleri götürecek" diye konuştu

ARKADAŞINA GÖNDER
Kurnazlığı sökmedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA