Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vefa borcu ödendi

’da vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan ve 4 bin 106 kişinin görev yaptığı Vefa Sosyal Destek Grubu, 176 bin çağrıya cevap verdi

Giriş Tarihi: 22.5.2020 ABONE OL
Vefa borcu ödendi
İÇİŞLERİ Bakanlığınca yayımlanan genelge sonrasında evlerinden çıkmaması istenen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlıkları bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için kentte oluşturulan 'Vefa Sosyal Destek Grubu' çalışmalarını sürdürüyor. Antalya'da koronavirüs tedbirleri kapsamında dışarı çıkmalarına kısıtlama getirilen 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar, en çok seyahat izin belgesi için yardım istedi.

175 BİN TALEP GELDİ
Emniyet ve jandarmadan 4 bin 106 personelin görevlendirildiği Vefa Sosyal Destek Grubu, 112 Acil Çağrı Merkezine ulaşan 175 bin 634 çağrıdan 174 bin 182'sini özveriyle sonuçlandırdı. Merkezdeki 40 kişilik vefa çağrı yöneticilerinin cevaplandırdığı çağrıların 75 binini seyahat izni, 36 binini bankacılık işlemleri, 26 binini gıda ve temizlik talepleri oluştururken, bilgi almak ve benzeri istekler için de çok sayıda yardım talebinde bulunuldu.

EN ÇOK İZİN İSTENDİ
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdullah Çalışkan, vefa programının başarılı şekilde yürütüldüğünü söyledi. Ramazan ayının girmesiyle ihbarlarda da çeşitliliğin arttığını anlatan Çalışkan, "Çocuklarıyla iftara başka bir ilçeye gitmek isteyen 15 aile bizden seyahat izin talebinde bulundu" diye konuştu. Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek ise iki aylık süreçte 110 bin vatandaşın başvurusunu alan Kepez Vefa Destek Grubu'nun ihtiyaçları yüzde 100 karşılama başarısına ulaştığını dile getirdi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Vefa borcu ödendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA