Başkan Yazgı’dan İşçilere Büyük Jest

Giriş Tarihi: 23.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 11:52
Başkan Yazgı’dan İşçilere Büyük Jest
Belediyesi Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası ile Aksaray Belediyesi’nde çalışan 204 işçinin Toplu iş sözleşmesi için masaya oturdu.
Yılda tek seferde yüzde 12’lik zamla son 15 yılın en yüksek zammının verildiği sözleşmeye Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 1 puan daha ekleyerek yüzde 13 ile işçilere büyük jest yaptı.
Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan’ın da katıldığı toplu iş sözleşmesi programı sonrası Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı tarafından işçiler onuruna bir dinlenme tesislerinde yemek verildi. Hizmet-İş Sendikası ile 204 işçi için daha önceden yüzde 12 zam olarak anlaşılmasına rağmen Başkan Yazgı yüzde 1 daha artırarak 2015- 2017 yılları arasında geçerli olmak üzere her yıl için işçilere yüzde 13 zam verdi.
Toplu iş sözleşmesi programında açılış konuşması yapan Hizmet-İş sendikası Aksaray Şube başkanı Nedim Deniz İşçilere verdiği önemden dolayı Başkan Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti. Deniz, “Bizlere yaptığı yılda yüzde 13 zamla başkanımız üzerine düşeni yaptı. Bizlerde daha çok çalışarak en iyi şekilde hizmet edeceğiz” dedi.
İşçilere yönelik yaptığı konuşmada Başkan Haluk Şahin Yazgı, “bizim inancımızın, yönetimimizin temelini, öznesini insan oluşturmaktadır. Biz bir aileyiz. Hepimiz aynı gemideyiz. Bütün çalışmalarımızı bu bilinçle yapıyoruz” diye konuştu.
Hayatın hangi alanına bakılırsa bakılsın belediye işçileri ile karşılaşılacağının altını çize Başkan Yazgı, “bizim şehrimiz ile ilgili hayallerimiz var. Şehrimizi marka şehir yapmak. Bu hayalde benim yol arkadaşlarım sizlersiniz. Biliyorsunuz projelerimizi bir bir hayata geçirmek için kolları sıvadık. Marifet iltifata tabidir. İşçilerimizin çalışmalarından memnunum. İmzalayacağımız sözleşme ile son 15 yılın en yüksek maaş zammını yani yılda tek seferde yüzde 12 verdik. Ama ben size 1 puan daha arttırarak yüzde 13 yapıyorum. Bizler idare olarak üzerimize düşeni yaptık. Şimdi sıra sizlerde, şehrimize hizmet etmek, marka şehir yapmak için gayretli çalışmalarınızın devamını diliyorum” şeklinde konuştu.
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’nın insana ve çalışana ne kadar değer verdiğini bildiklerini ifade eden Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Belediye Başkanımızın göreve başlamasından bu tarihe kadar bizlere yani işçi arkadaşlarımıza göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka, samimi davranış ve özellikle güler yüzlü yaklaşımlarından dolayı kendisine sizlerin huzurunda sizlerin adına teşekkür ediyor, bizde bu samimi davranışa layık olmanın sözünü veriyoruz. Sizin sloganınız olan ’Söz Verdiğimiz Gibi’ ifadesi ile şehre bu güne kadar yaptığınız hizmetlerin ışığında bizde size çalışma sözü veriyoruz. Karşılığını da alacağımıza inanıyoruz. Size güveniyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Toplu İş sözleşmesinin imzaları Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve Hizmet-iş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan tarafından karşılıklı olarak atıldı. Hizmet-iş Sendikası Genel Başkanı Mahmut Arslan, çalışmalarından ve işçilere verdiği önemden dolayı Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür plaketi verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Yazgı’dan İşçilere Büyük Jest
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN