Belediyesinden Öğrencilere ‘Son Mektup’

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Aksaray Belediyesinden Öğrencilere ‘Son Mektup’
Belediyesi, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. yıl dönümü münasebetiyle Aksaray’daki ortaokul öğrencilerine Çanakkale’yi konu alan “Son Mektup” filmini izlemesine öncülük ediyor.
Öğrencilerde milli bilinci uyandırmak ve Çanakkale ruhunu aşılamak için Aksaray Belediyesi bir projeye daha öncülük ediyor. Proje dahilinde Çanakkale Deniz Zaferinin yıl dönümünde sinemalarda gösterime giren ‘Son Mektup’ adlı filmin öğrenciler tarafından izlenmesi sağlanıyor.
Öğrencilerle birlikte ‘Son Mektup’ filmini sinemada seyreden Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Çanakkale Destanın yazıldığı bu dönemde Belediye olarak böyle bir projeye öncülük ettiklerini açıkladı. Başkan Yazgı, “Çanakkale destanını öğrencilerimiz tarafından daha anlaşılır kılmak için böyle bir proje başlattık. Onların bu filmi seyretmelerine öncülük ediyoruz. Çünkü Çanakkale’de ecdadımızın mücadelesini, fedakarlıkları beyaz perdeye çok başarılı bir şekilde uyarlanmış. Filmdeki sahneler bu mücadeleyi çok iyi anlatmış. Öğrencilerimiz bu filmi seyrederek geçmişimize dair birçok bilgiyi ulaşmış olacaklar. Şehrimizde 3 Bin öğrencimize bu filmi izletmeyi hedefliyoruz” dedi.
Aksaray’daki ortaokul öğrencilerini ilgilendiren projeye göre günlük 280 öğrenci Son Mektup filmini izleme fırsatı yakalayacak. Öğrenciler, Çanakkale filmini seyrederek vatan toprağının bölünmez bütünlüğü için tarihe geçen fedakârlıkları bir kez daha görmüş olacaklar.
Aksaray Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferinin anısına Hükümet Meydanında Çanakkale platosu kuracak. 26,27 ve 28 Mart tarihlerinde halka açık olacak olan platoda Çanakkale Savaşı canlandırılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray Belediyesinden Öğrencilere ‘Son Mektup’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN