Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyeden Huzurevi Sakinlerine Yemek

Giriş Tarihi: 25.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 15:59
Belediyeden Huzurevi Sakinlerine Yemek
Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası dolayısıyla A.Kadir Üçyıldız Huzurevi’ndeki yaşlılar onuruna akşam yemeği verdi.
Belediyeye ait otobüslerle Huzurevinden Somuncu Baba Sofrasına getirilen Huzurevi sakinleri Belediye görevlileri tarafından kapıda karşılandı. Yaşlılar onuruna verilen akşam yemeğine Başkan Haluk Şahin Yazgı, yerine vekaleten Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut ile Meclis üyeleri Hami Kuzucu, Hacı Köksal, Durmuş Sönmez, Huzurevi Müdürü Hakkı Açıkel, Psikolog Sevgi Şen ile çok sayıda yaşlı vatandaş katıldı.
Aksaray Belediye Başkan Vekili Süleyman Canbulut Huzurevi sakinlerine hitaben yaptığı konuşmada, “Ne mutlu ki millet olarak, yaşlılarımıza hürmet ve sevgi beslemeyi, onlara hizmet etmeyi, onlarla dayanışma içinde olmayı erdem sayan bir geleneğin mensubuyuz. Bu geleneğin, bu kültürün, bu anlayışın sürdürülmesi, hem aile bağlarımızın, hem toplumsal dokumuzun, hem de geleceğimizin muhafazası bakımından hayati bir önem taşımaktadır. Unutmayalım ki, yaşlı insanlarımız, milletimizin hafızası, tecrübe kaynağıdır. Geçmiş yılların birikimi ve tecrübesiyle bizlere yol gösteren, sonsuz sevgi ve sabırla bizleri yetiştiren yaşlılarımız, baş tacımızdır. Bu bakımdan, genç nesillerimizden, sadece yılın belli günlerinde değil, yılın tamamında yaşlılarımıza hürmet göstermelerini, onlardan ilgiyi esirgememelerini özellikle rica ediyorum. Ağırlaşan hayat koşulları ve çalışma hayatındaki yoğunluk günümüzde aile ilişkilerini ne yazık ki olumsuz etkilemektedir. Milletimiz tüm bu olumsuzluklara aile birliği, dayanışma ve yardımlaşma gelenekleriyle karşı koymaktadır” dedi.
Canbulut, “Bizlere düşen görev, büyüklerimizin, yaşlılarımızın, ruhlarını canlı tutabilmek ve yaşamdan kopmadan huzurlu bir şekilde yaşamalarını sağlamaktır, onların bizi giymeyip giydirdikleri yemeyip yedirdikleri gibi. Yaşlılarımızın sevgiye ve ilgiye ihtiyaçları olduğunu unutmamalıyız. Değerlerimize sahip çıkıp büyüklerimizin hayat tecrübelerinden yararlanırsak geleceğimizi sağlam temellerde inşa ederiz. Peygamber efendimiz bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyurmuştur: ’Allah Teala, yaşından ötürü bir ihtiyara saygı gösteren gence, yaşlılığında hizmet edecek kimseler lütfeder’ (Tirmizî, Birr, 75)” ,Şairin dediği gibi “bugün sana, yarın bana “ bu dünya unutmamak lazım. Bu duygularla bütün değerli büyüklerimizin Yaşlılar Haftası’nı kutluyor, kendilerine sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.
A. Kadir Üçyıldız Huzurevi Müdürü Hakkı Açıkel ise, Aksaray Belediyesinin ve Başkan Yazgı’nın her zaman yaşlıların yanında olduğunun altını çizerek, "Huzurevi sakinleri olarak bizi burada ağırladığınız için öncelikle Sayın Başkanımız Haluk Şahin Yazgı ve ekibine Teşekkür ediyorum. Aksaray Belediyesi ve başkanımız yaşlılarımızın ve Huzurevimizin her zaman yanında oluyor. Sıkıntılarımızda hemen yardımımıza koşuyorlar. Bütün yaşlılarımız adına Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz adına belediyemize ve sizlere teşekkür ediyoruz. İyi ki varsınız Allah razı olsun. Sağ olun var olun” dedi.
Başkan vekili ve meclis üyeleriyle birlikte akşam yemeği yiyen yaşlılar, kendilerine bu güzel ortamı sağlayan Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı’ya teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Belediyeden Huzurevi Sakinlerine Yemek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN