Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da 100 Bin Fidan Ücretsiz Dağıtılıyor

Giriş Tarihi: 30.3.2015 17:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 17:30
Aksaray’da 100 Bin Fidan Ücretsiz Dağıtılıyor
’da Orman ve Su işleri Bakanlığı tarafından vatandaşlara ağaç bilincini aşılamak üzere her yıl düzenlenen ‘Ağaçlandırma Seferberliği’ kapsamında İl Müdürlüğü tarafından 100 bin fidan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılıyor.
Aksaray Orman İşletme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen program çerçevesinde müdürlüğün bahçesinde fidanlar vatandaşlara dağıtılmaya başlandı. Kimi vatandaşlar el arabası ile kimileri de otomobilleri ile fidan almaya gelirken, vatandaşlar uygulamadan son derece memnun kaldı.
Fidan dağıtımındaki amacın vatandaşları fidan dikimine özendirmek ve aynı zamanda da ağaçlandırmayı artırmak olduğunu belirten Aksaray Orman İşletme Müdürü İsmail Gürsoy, “Buradaki kampanya Orman ve Su İşleri Bakanlığı olarak her yıl yaptığımız ‘Ağaçlandırma Seferberliği’ kampanyası. Vatandaşın fidan dikme ve ağaçlandırmalarına katkıda bulunmak için ve özendirmek için böyle bir çalışması yapıyoruz. Bunu her yıl yapıyoruz. Aksaray’da 100 bin civarında fidan dağıtımı yapacağız. Vatandaşlarımız bu fidanları diktikçe ağaçlandırmanın ne olduğunu, fidanın ne olduğunu öğrenecek. Özellikle Aksaray’da fidan dikimi, ağaç dikimi çok ihtiyaç olan bir durum. Bunun özendirilmesini amaçlıyoruz” dedi.
Kampanyaya yoğun ilgi olduğunu belirten Gürsoy, “Fidan dağıtımına çok ilgi var, yoğun talep var. Talebi karşılamak için gerçekten zorlanıyoruz. Bunun için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Fidanlığımız olmamasına rağmen dışarıdaki fidanlıklarımızdan bunu temin ederek vatandaşa sunmaya çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
Fidan dağıtım haberini alan vatandaşlar ise, Orman İşletme Müdürlüğü’ne gelerek diledikleri kadar fidan aldı. Kampanyadan memnun olduklarını ve ağacı, yeşili sevdiklerini belirten vatandaşlar, “Fidan dağıtılacağını söylediler. Biz de yeşilliği sevdiğimiz için birkaç çam fidanı alıp evimize, bahçemizde uygun yerlere dikeceğiz. Ağaç dikmeyi seviyoruz, her tarafımız yeşillik olsun, ormanın çok olduğu yerde yağmur ve bereket de çok olur. Ağacı, yeşili ��ok seviyoruz. Orman Müdürlüğümüz bize fidan dağıtıyor, her tarafı ağaçlandırmaya hazırız” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray’da 100 Bin Fidan Ücretsiz Dağıtılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN