Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atatürk Anadolu Lisesi’nden Doğada Eğitim Projesi

Giriş Tarihi: 6.4.2015 14:48 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:13
Atatürk Anadolu Lisesi’nden Doğada Eğitim Projesi
’da Atatürk Anadolu Lisesi, öğrencilerin doğa, tarih ve kültürel açıdan gelişimini sağlamak için hazırladığı “Doğada Eğitim Projesi” kapsamında Ihlara Vadisi’ne eğitim gezisi düzenledi.
Atatürk Anadolu Lisesi Müdürü Musa Solak, öğrencilerin okulda aldığı eğitimin kalıcı olması için dinlemesi, okuması ve izlemesinin yeterli olmadığını söyledi. Eğitimde bilginin kalıcı olması için en iyi yöntemin görmek ve yaşamak olduğunu belirten Solak, “Öğrencilerde bilginin kalıcı olması için Doğada Eğitim Projesi’ni hazırladık ve Ihlara Vadisi’ne düzenlediğimiz eğitim gezisi ile projemizi uygulamaya geçirdik” dedi.
Doğada yapılan eğitimin öğrencilerin doğa, tarih ve kültürel açıdan gelişimine büyük katkı sağladığını kaydeden Solak, “Doğada eğitim, öğrencilerin doğa, tarih ve kültürel açıdan gelişimi için önemli. Bu kapsamda ilk eğitim gezimizi Ihlara Vadisi’ne gerçekleştirdik. Öğrenciler tarihi ve turistik mekanları gezerken, vadinin oluşumunu Melendiz Akarsuyu’nu takip ederek incelediler. Tarihi ve kültürel bilgilerini arttıran öğrencilerimiz, karşılaştıkları turistlerle de konuşma fırsatı buldular. Vadi içinde 6 kilometrelik bir parkuru izleyen öğrencilerimiz, kilise ve kayadan oyma mekanları da görme fırsatı buldular. Selime Katedralini de ziyaret eden öğrencilerimiz, hayat boyu unutmayacakları bir bilgi birikimine sahip oldular” diye konuştu.
Farklı derslerle bağlantılı olarak eğitim gezilerine devam edeceklerini vurgulayan Solak, “Ihlara Vadisinin ardından Kapadokya, Kapuzbaşı Şelalesi, Sultansazlığı, Tuz Gölü ve Ankara’ya eğitim gezileri düzenleyeceğiz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atatürk Anadolu Lisesi’nden Doğada Eğitim Projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN