Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’da Öğrencilere Polis Eğitimi

Giriş Tarihi: 14.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 14.4.2015 14:24
Aksaray’da Öğrencilere Polis Eğitimi
’da İl Emniyet Müdürlüğü tarafından Emniyet Teşkilatının kuruluşunun 170. Yıldönümünü kapsamında 141 öğrenciye polislik mesleği tanıtılarak eğitimler verildi.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Trafik Tescil Şube Müdürlüğü tarafından Aksaray Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda 141 öğrenciyle bir araya gelen polis, ihmal ve istismara açık olan bu öğrencilere polisten korkmamaları, tanımadığı kişilerden yiyecek içecek almamaları gibi konularda uyarılarda bulunarak eğitim verdi. Tanımadıkları kişilerle konuşmamaları ve araçlarına binmemeleri, herhangi bir sıkıntıya düştüklerinde veya kaybolduklarında hemen 155 Polis hattını arayarak yardım talebinde bulunmaları anlatılarak, genel güvenlik ve trafik konularında da öğrencilere eğitim verildi.
Polis araçlarına binip araçlardaki siren ve megafon gibi aksesuarları inceleyen çocuklar, polis yeleği ve polis şapkaları takarak polis memurları ile eğlenceli saatler geçirdi. Çocukların polise olan güvenlerinin artırılması için düzenlenen programda, polisin dost olduğu ve her zaman yanlarında olacağı hissettirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray’da Öğrencilere Polis Eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN