Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dünya Birincisi Ve Üçüncüsünden Vali Ataklı’ya Ziyaret

Giriş Tarihi: 18.5.2015 16:18 Güncelleme Tarihi: 18.5.2015 16:20
Dünya Birincisi Ve Üçüncüsünden Vali Ataklı’ya Ziyaret
Letonya’da düzenlenen 14. Uluslararası Görsel Sanat Yarışması’nda dünya birincisi olan Bilim Sanat Merkezi öğrencisi Ali Acar ile aynı yarışmada dünya üçüncüsü olan Kayra Mete Atakan Vali Şeref Ataklı’yı ziyaret etti.
Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal Bilim Sanat Merkezi Okul Müdürü Özcan Gündoğdu, Görsel Sanatlar Öğretmeni Hüsnü Kaçmaz ve öğrencilerin velilerinden oluşan heyeti Valilik Makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı, öğrencileri elde ettikleri başarılarından dolayı tebrik etti. Düzenlenen yarışma ile ilgili bilgi alan Vali Ataklı, 24 ülkeden 4 bin eserin katıldığı yarışmada Dünya 1.’liği ve dünya 3.’lüğü derecelerinin Aksaray’da öğrenim gören iki öğrencinin kazanmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi.
Vali Ataklı, "Ders çalışma ve sınavda başarılı olmalarını istediğimiz çocuklarımızı yeteneklerine göre spor, kültür ve sanatın çeşitli alanlarında da eni iyi şekilde yetişmelerine imkan sağlamalıyız. Öz güveni gelişmiş, toplum içinde kendini en iyi şekilde ifade edebilen kişiler her alanda başarılı olurlar" dedi.
Aksaray Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinin elde ettiği başarının Aksaray ve Türkiye adına gurur verici olduğunu belirten Vali Ataklı öğrencilere çeşitli hediyeler vererek başarılarının devamını diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünya Birincisi Ve Üçüncüsünden Vali Ataklı’ya Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN