Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güzelyurt’ta 2. Ihlara Bisiklet Festivali

Giriş Tarihi: 12.6.2015 18:58 Güncelleme Tarihi: 13.6.2015 00:37
Aksaray Güzelyurt’ta 2. Ihlara Bisiklet Festivali
’ın Güzelyurt ilçesinde düzenlenen 2. Güzelyurt Ihlara Bisiklet Festivali’ne katılan yaklaşık 300 kişi, tarihi ve doğal güzellikler içinde bisiklet sürdü.
Güzelyurt Kaymakamlığı ve Belediyesi ile Aksaray Bisiklet Gezginleri Derneği işbirliğiyle düzenlenen festival kapsamında ilçe meydanında toplanan değişik illerden 300 bisikletçi, bölgeyi gezmek için pedal çevirmeye başladı. Bisiklet tutkunları ilk durakları olan Yüksek Kilise’de mola vererek, kiliseyi gezdi. İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, “Bisiklet festivalinde Aksaray’ı özellikle tercih ediyorlar. Çünkü Aksaray Kapadokya bölgesi içinde gerçekten özel bir şehir. Kapadokya unsuru tüm kültürel ve tarihi varlıklar, doğal güzellikleri Aksaray’da bulabiliyorlar. Yine dünyanın ikinci büyük kanyon vadisi olan Ihlara Vadisi gerçekten buraya gelen insanları kendisine hayran bırakıyor. Hasandağı ve diğer noktalarımızda da misafirlerimiz beğenilerini dile getiriyor. Buraya gelen misafirlerimiz daha sonraki süreçte de yeni arkadaşların Aksaray’a gelmesine sebep oluyorlar. Biz tanıtım faaliyetleri açısından bu tür etkinlikleri önemsiyoruz. Aksaray’da yapılan bu etkinlikler hem Kapadokya, hem de ülke içindeki turizm değerlerini ortaya koyuyor” dedi.
Yarışmacılardan bisiklet gönüllüsü Ahmet Yurt, “Bisiklet gönüllülerinin oluşturduğu ve Türkiye genelinde gerçekleştirilen bisiklet festivalimiz, şu an ikincisini gerçekleştiriyoruz. 16 ilden bisiklet gönüllüleri şuanda bizimle beraber. 6 tanesi kulüp ve dernek bazında bize katılıyorlar. Her yıl biz bunu bu bölgede bisiklet kültür�� oluşturmak adına gerçekleştiriyoruz” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aksaray Güzelyurt’ta 2. Ihlara Bisiklet Festivali
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN