Sahnede yine kokusu var

Başrollerini , ve aslı şahin'in paylaştığı ve sahnelendiği dönem hep dolu salonlara oynanan kokusu tam üç yıl aradan sonra yeniden perde açıyor.

Giriş Tarihi: 24.8.2013 10:18
Sahnede yine aşk kokusu var
İlk olarak bundan üç sene önce sahnelenen " Kokusu", Tiyatro ŞenAy tarafından yeniden izleyici karşısına çıkıyor. , ve Aslı Şahin'in başrollerini paylaştığı oyunun yönetmeni Özdemir Çiftçioğlu, müzikler ise Kenan Doğulu'ya ait. Oyun Devrim isimli bir senaryo yazarı ile İlker isimli menajerin hayatından bir süreci yansıtıyor. "Aşk Kokusu", insanların aşkın kokusunu alarak peşinden gitmesini konu alıyor.

Ekip üç yıl önce, 150 oyunun tamamını dolu salonlara oynadılar ve bahsettiklerine göre bu süreç onların tüm Türkiye'yi kendi araçlarıyla dolaşarak birçok yeri keşfetmelerine neden oldu. Aradan geçen zaman içinde hepsinin hayatına farklı işler, tiyatro oyunları,dizi ve sinema projeleri girdi. Ancak şimdi yeniden bu oyunu sergilemenin zamanının geldiğine karar verdiler. İlk performans için 18 Ağustos'ta Altınoluk'ta perde açılacak. Ekim ayı itibariyle de İstanbul izleyicisi ile buluşacak "Aşk Kokusu".

Oyun ünlü oyuncu Cemal Hünal'ın ilk profesyonel Türkçe oyunu. Eğitim için yurt dışında bulunduğu yıllarda sanat yönetmenliğinden kostüme kadar bu işin her dalında aktif olarak yer almış başarılı aktör. Oyunculuk ise kariyer planlamasının içinde yer almıyormuş. Ama gelin görün ki, kaderin bir cilvesiyle karşılaşmış: "Ben oyunculuğu bir kariyer olarak düşünmüyordum. Hedefim senarist ve yönetmen olarak istediğim projeleri hayata geçirmek… Aslında kamera önü bana göre değil. Elbette ki, oyunculukta bir şeyler yapmak benim için büyük bir şans. Bu oyunda da Onur olduğu için yer aldım.Arkadaşlarımla çalışmak istiyordum, başka alternatifler vardı ama Onur'un amacı Türkiye'nin her yerinden seyirci getirebileceğimiz bir projeyi hayata geçirmekti. Bunu da başardık."

Cemal Hünal'ın üzerine çalışıp bitirdiği senaryoları varmış ancak beklenmedik çalışma programı öncelik haline gelmiş.

Onur Şenay, Cemal Hünal'ın en popüler olduğu dönemde sahneledikleri oyunda onun isminin yer almasının, seyirciyi muhakkak etkilediğinin altını çiziyor: "Etkiledi kesinlikle,tıka basa doldu salon. Cemal Hünal'ın etinden sütünden yararlandık. Elbette ki sadece oyuncu ismi yeterli olmuyor çünkü oyunu beğenmezlerse oyuncuya ve oyuna oldukça ters tepiyor sonucu. Fakat biz öyle bir şey yaşamadık. Cemal'in oyun ritmi çok iyi, karşınızdaki oyuncuyla sahnede aynı ritmi yakalayabilmek çok önemli. O dönem o kadar fazla bir aradaydık ki, herkes birbirinden sıkılmıştı. Şimdi zamanı geldi, yeniden sahneye çıkıyoruz."

NESLİHAN PEKER
Fotoğraf:ENGİN IRIZ
BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Sahnede yine aşk kokusu var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz