En iyi 10 testi

İnsan beyni mükemmel bir yer. Ve bazen sahibine akıl almaz oyunlar oynayabiliyor. Hatta bu iş ileri boyutlarda hastalıklara varabiliyor. Ama endişelenmeye gerek yok. Aşağıda linkleri verilen en iyi 10 testlerinin içinden, size cevap verecek olanı seçin ve merakınızı giderin.

Giriş Tarihi: 23.10.2013 16:51 Güncelleme Tarihi: 24.10.2013 14:20
En iyi 10 psikoloji testi
Aktuel.com.tr ÖZEL

Bank of America, Amerikan Hava Kuvvetleri, IBM, Coca Cola gibi şirketlerin işe alımlarda kullandığı bu test kendi kişiliğinizi test etmenizi sağlayan 70 sorudan oluşuyor.
Kişilik Testi: http://www.keirsey.com/sorter/register.aspx

Hepimiz bazen normal olup olmadığımızı merak ederiz. İşte sizi bunu öğrenmek için bir fırsat. Soruları cevaplayın ve merakınızı giderin!
Anormallik Testi: http://www.outofservice.com/freak/

İşaretleri izlemede iyi olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Renkler üzerinden ilerleyen bu testi çözün ve ne kadar hızlı düşünebildiğinizi görün.
Farkındalık Testi: http://www.cognitivefun.net/test/2

Kişileri, numaraları, yemek tariflerini ya da geçmişte tanıştığınız kişileri kolayca hatırlayabiliyor musunuz? Bu test hafıza konusunda bir fil mi yoksa balık mı olduğunuzu gösteriyor.
Hafıza Testi:http://psychologytoday.tests.psychtests.com/take_test.php?idRegTest=3360

Bu kısa psikoloji testini çözdüğünüzde tanıdığınız farklı kişilerin en belirgin özelliklerini bulacaksınız.
Kişi Reaksiyonu:http://www.faceresearch.org/

Psikolog Howard Gardner çok sayıda farklı konuda yeteneğin olduğunu söyler. 10 sorudan oluşan bu testi çözerek siz de en yetenekli olduğunuz konuyu keşfedebilirsiniz.
Zeka Testi:http://psychology.about.com/library/quiz/bl-mi-quiz.htm

İş arkadaşınız ortada gerçek bir sebep yokken bile sizin tüylerinizi diken diken edebiliyor mu? Eğer bu durum sizi endişelendiriyorsa bu testi çözerek ruh sağlığınızın ne durumda olduğunu öğrenebilirsiniz.
Psikopatlık Testi:http://psychcentral.com/quizzes/psychopathy.htm

Bazen kendinizi deli gibi hissediyor musunuz? O zaman depresyona girme riskinizi, ruhsal sağlınızın en seviyede iyi olduğunu ya da anksiyete durumunuzu öğrenmek için bu testi çözün!
Akıl Sağlığı Testi:http://www.sanityscore.com/

İçi tıka basa parayla dolu bir cüzdan buldunuz diyelim… Sahibini bulmak için çaba gösterir misiniz, paraları hayır için bağışlar mısınız ya da hepsini kendinize saklayıp eğlencenize mi bakarsınız? Bu testi çözün ve kendinizi keşfedin.
Ahlak Testi:http://www.outofservice.com/morality/

Lider olmak için mi doğdunuz ya da denileni yapmak için mi? Yeteneğinizi neye olursa olsun bu test sizi bir sonraki adıma götürecek.
Liderlik Testi:http://testyourself.psychtests.com/bin/transfer?req=MnwyMTUyfDExMzkzODh8MXwx&refempt=

PARA PSİKOLOĞUNDAN TAVSİYELER

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
En iyi 10 psikoloji testi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz