'Soros Türkiye'yi karıştıracak suikast planlıyor'

Takvim gazetesi yazarı Ergün Diler'in köşesindeki, "George Soros Türkiye'de ses getirecek suikast planlıyor ve sonrasında medya ile ortalık karıştırılacak." iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Giriş Tarihi: 3.6.2015 13:02
'Soros Türkiye'yi karıştıracak suikast planlıyor'

Türkiye'de önemli ve ses getirecek bir suikast planlanıyor. Ardında da Rusyayı karıştırmak için adamı Boris Nemtsow'u Moskovada öldürten George Soros var.

Suikastin seçimden önce gerçekleştirilme ihtimali de söz konusu hatta bununla ilgili bir iki patronun şoförü ile temas kurulduğu bile konuşuluyor.

Amaç ses getirecek bir cinayet ve ardından medya aracılığıyla sokakları karıştırmak."

İşte tüm bu iddialar, Takvim yazarı Ergün Diler'in köşesinde ismi gizli tutulan, bir şahsa ait. Bilgiler sadece bununla da sınırlı değil.

Gizemli kişinin aktardığına göre başkanlık seçimlerinde yine SOROS ismi öne çıktı! Brezilya'da, Almanya'da, Türkiye'de, Bosna'da, Hong Kong'daki ayaklanmaların maddi gücünden Soros sorumlu!

Yazıda yer alan bilgiye göre, Rusya'da şubat ayında öldürülen Rus Boris Nemtsov olayının ardında Soros ve vakıfları var. Nemtsov Soros'a yakın işadamlarındandı, Türkiye'de de benzer isimler var. Soros'un dostu Boris Nemtsov'un ölümüyle Rusya'da halk ayaklanması bekleniyordu ama gerçekleşmedi.

Türkiye'de önemli koltuklarda oturan çok kişi Soros'a doğrudan bağlı ve patronların yaptıklarını ABD'li işadamına rapor ediyor. Türkiye'de de Rusya benzeri bir suikast planlanıyor. Rusya'daki hataya Türkiye'de düşmek istemiyorlar. Seçimden önce tanınan bir isme suikast düzenlenme ihtimali bile var.

Diler'in köşesinde ismi açıklanmayan şahsın anlattığına göre, iki patronun şoförü ile temas kuruldu. Önce cinayet, ardından halkı sokaklara dökecek medya kışkırtması gerçeklebilir.

Suikast iddiası sadece aktarılan iddiaların bir bölümü. Gizmeli kişiye göre, hükümetin önemli isimlerinden birinin Amerika'daki ilişkilerinin çok iyi olduğu ve pek çok söz verdiği biliniyor ve sır olarak saklanıyor! Washington henüz hangi tarafta olduğunu kavrayaymış ve ABD'den gelen hiçbir desteği kullanmaması sıkıntı oluşturmuş! İddiaya göre ABD hükümetteki o kişiden vazgeçerse konuşma kayıtlarını sızdıracak.

Köşe yazısındaki iddialar sadece hükümetle ilgili değil, muhalefetle ilgili de önemli komplo teorileri var. Buna göre CHP'yi Benenson'a teslim ettiler, onu da CHP'ye Kemal Derviş getirdi ama asıl plan HDP idi. Yine iddiaya göre Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonra Washington'a gelen Selahattin Demirtaş, Derviş'in danışmanları ve Benenson'un ekibiyle tanıştı. Hedefi meclise girmek olan Demirtaş'a oylarını nasıl yükselteceği anlatıldı.

Yazıda yer alan diğer iddialar şöyle

10 Eylül tarihinde David Petraeus, ABD'nin emrini IŞİD üzerinden hayata geçirdi. 3 gün sonra IŞİD, Kobani'ye saldırdı. 13 Eylül'de Demirtaş'a Washington daveti geldi. IŞİD, Kobani'yi ele geçirirken birkaç gün sonra Demirtaş ABD'ye geldi.

Türkiye'ye dönen Demirtaş, Benenson'un hazırlanan projesini hayata geçirdi.Demirtaş Türkiye'ye döndükten sonra, Türk hükümetinin IŞİD'e silah gönderdiğini ve o silahların Kürtler'i öldürdüğünü anlattı.

6-7 Ekim olaylarında Türk hükümeti zorda kaldı! Benenson ve ABD'nin Türkiye'deki temsilciliklerinde çalışanlar, Kürt nüfusunun yoğun olduğu bölgelerde bu algıyı güçlü bir şekilde oluşturmaya başladı.

Süleyman Şah Türbesi'ni taşımak zorunda kaldınız çünkü ikinci bir Çuval Olayı yaşanacaktı!

Yine Petraeus'un öncülüğündeki birim, Suriye askerleri kılığında suyu geçip saldıracaktı.
Bu olay gerçekleştiği anda çok büyük bir karşılık verecek ve kendinizi savaşın içinde bulacaktınız! Ancak bu operasyon bilgisi sızdı! Türk tarafı kumpası gördü! Ve geri çekildi! Petraeus bunu öğrendiğinde çılgına döndü! Sızdıran kişiyi bulmak için bir düzine şüpheliyi infaz ettirdi! Türk köstebek infaz edildi mi bilmiyorum! Ama sızdıran Türk'tü! Büyük bir olayın önüne geçildi!

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
'Soros Türkiye'yi karıştıracak suikast planlıyor'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz