Usta yazar Alev Alatlı oyunu AK Parti'ye vereceğini açıkladı

Usta yazar Alev Alatlı sosyal medyada yaptığı açıklamayla oyunun rengini belli etti.

Giriş Tarihi: 3.6.2015 14:14
Usta yazar Alev Alatlı oyunu AK Parti'ye vereceğini açıkladı

Alatlı Twitter'dan yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin önüne takoz konmasını istemiyorum, bu sebeple oyumu AK Parti'ye vereceğim."

Sayın Cumhurbaşkanım oligarkları boşa çıkardınız

Yazar Alev Alatlı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldığı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülü'ne dair yaptığı açıklamalarla büyük ses getirmişti.

Alatlı ödül konuşmasında şu sözleri dile getirmişti: "Dünya 5'ten büyüktür. Beynelmilel medya kartellerinin, muhtelif strateji uzmanlarının nadan dünyalarından büyüktür. Sayın Cumhurbaşkanım siz ve ekibiniz dünyadaki bugün 1.5 milyon Suriyeli'ye kapılarını açtığınız için tarih sizi ayrı bir yere yazacak."

George Orwell ayağa kalkar sizi alkışlardı

Alev Alatlı sözlerine şöyle devam etmişti: "Dünya 5'ten büyüktür dediniz ve tüm oligarkları boşa çıkardınız. Bugün George Orwell olsa sizi ayakta alkışlardı. George Orwell ayağa kalkar sizi alkışlardı Erdoğan'ın Birleşmiş Milletler'e yönelik olarak dünya beşten büyüktür sözünü hatırlatan Alatlı, Siz dünya beşten büyüktür dediğinizde George Orwell ayağa kalkar sizi alkışlardı. O yetmez Daniel Defoe de kalkar o da alkışlardı. Sizin sahici dostlarınız sanatçılar ve edebiyatçılar arasındandır."

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Usta yazar Alev Alatlı oyunu AK Parti'ye vereceğini açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz