Cumhurbaşkanımız projenin arkasında olmasaydı stadı yapamazdık

Vodafone Arena'nın zor bir bölgede olduğunu söyleyen Beşiktaş Başkanı Orman, yapım sürecinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan çok büyük destek gördüklerini belirterek,"Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Kadir Topbaş da hep yanımızda oldu" dedi

Giriş Tarihi: 4.6.2015 09:39
Cumhurbaşkanımız projenin arkasında olmasaydı stadı yapamazdık

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Lig TV'de katıldığı programda hem bir bölümü mühürlenen Vodafone Arena inşaatıyla ilgili hem de teknik direktör arayışları ile ilgili açıklamalar yaptı. Lucescu ile görüştüğünü söyleyen, Şenol Güneş iddialarını yalanlamayan Orman'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:
Stadın yeri zor bir lokasyon. Türkiye'de bizim stadyumumuz dışında 28 stadyum inşaatı daha var ama en çok burası konuşuluyor. Sıkıntı yok diyemem. Sıkıntı Eski Açık kısmında. Kadir (Topbaş) Ağabey ile bir buluşup konuşmamız lazım. Ona da yanlış bilgiler aktarılıyor.
İlk günden beri söylüyorum, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu projenin arkasında olmasaydı burayı yapamazdık. Gezi olayları oldu, inşaattan iş makineleri alındı. Başbakanlığa gitmeye kalktılar. Cumhurbaşkanımız bize hep destek verdi. Erdoğan çok destek verdi. Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş da her zaman destek oldu stat için bize.

KIZLARIM BANA KÜSTÜ!
Şampiyonluğa giden takım son haftalarda birden düşüyor. İnsanlar çöktü... Ben de çöktüm... Genel kurulda eleştiriler normal. Ama bazı arkadaşlar örgütlenmiş gelmiş gibilerdi. Asker gibilerdi, dilekçeler vs... Mali Kongre öncesi seçime gitmek gibi bir düşüncem yoktu.
Bu stadyuma şampiyon olarak dönseydik yüzde 99 Bilic ile devam ederdik. Kızlarım Bilic kararı nedeniyle bana küstü. Bu sezon ilerledik, ilerledik, yine düştük. Avrupa'da Brugge maçını geçmeliydik. Ben de sıkıldım artık.

ŞENOL GÜNEŞ'İ İŞARET ETTİ!
Lucescu ile görüştüm. İlişkimiz eskiye dayanıyor. Türkiye'ye gelirse sadece Beşiktaş'a gelir. Ancak bu saatten sonra gelmesinden çok gelmemesi olasılığının daha fazla olduğunu düşünüyorum.
Benim gönlüm Türkiye ligini iyi bildikleri için yerli hocadan yana. Şenol Güneş'i babam sebebiyle yıllar öncesinden tanıyorum. Beşiktaş'ın adının Şenol hoca ile anılması büyük mutluluk. Kendisiyle konuşmadım. Zaten Şenol hocayı tanıyan biri maçları bitmeden onun kapısını çalmaz.

SERGEN YALÇIN İÇİN ERKEN
Sergen Yalçın'ın başarılı olmasını istiyorum. Biraz daha üzerine koymalı. Beşiktaş için biraz erken buluyorum. Burası büyük kulüp.
Satılmayacak oyuncu yok ancak bize ulaşan bir teklif yok. Sol ön tarafa oyuncu bakıyoruz. Stoper arayışımız var. Kalede ise... Bana göre Tolga da Cenk de bu sezon iyi sezon geçirmediler.
Türkiye'de sportif direktör olabilecek çok sayıda isim var ancak bu isimler de daha çok saha kenarında olmak istiyor. İlhan Mansız çok iyi bir insan ancak çalışacağım insanda hırs ararım.

BARCELONA, CHELSEA VE BAYERN MÜNİH GELECEK
Yaklaşık 33 bin kombine satmayı planlıyoruz. Eylül'ün 20'sinde stadyumumuzu hazır etmeyi planlıyoruz. Açılış için planlarımız var. Chelsea, Barcelona ve Bayern Münih ile dörtlü bir turnuva yapmayı planlıyoruz.
Stadın yapım sürecinde taraftarıma 'beyaz yalanlar' söylediğim doğrudur. Ama öbür türlü bu projeyi satamazdık.
Bu stada artık dönmemiz lazım. Ben de sıkıldım. Taraftar da sıkıldı. Her maçı deplasmanda oynuyoruz. Gerçekten çok zor oluyor. Stadımıza şampiyon olarak dönmek isterdik ancak kısmet olmadı.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanımız projenin arkasında olmasaydı stadı yapamazdık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz