Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'na 4 dakika bile verilmez

Kendi belediyesinin taşeron sorununu çözemeyen liderinin Türkiye'nin sorunlarını hiç çözemeyeceğini belirten Davutoğlu: '4 yıl verin' diyor. Allah aşkına 4 dakika verir misiniz?

Giriş Tarihi: 5.6.2015 09:04 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 09:57
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'na 4 dakika bile verilmez

Başbakan , vatandaşlardan "Bana 4 yıl verin" diyerek oy isteyen Genel Başkanı 'na sert eleştiriler yöneltti. AK Parti'nin Edirne ve Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde düzenlediği mitinglerde konuşan Davutoğlu, muhalefete yüklendi:

CHP VE MHP HİÇ YOK:
Cumhuriyetçilik yapanlar, cumhuriyetimizden bahsedenler, adında cumhuriyet olan CHP, ülkenin belli bir bölgesine hiç gitmedi. Bazı şehirlerde hiç yok. Geçen dönem 33 vilayette CHP'nin milletvekili yoktu. MHP, milliyetçilik yapar ama Sivas'ın ötesine geçtiği görülmedi. Geçtiğimiz dönem 45 vilayette milletvekili yok. HDP'yi bir kenara koyun, onun derdi başka. Gerçek cumhuriyetçi, milliyetçi, demokrasi yanlısı olanlar, Türkiye'nin her köşesine gidebilenlerdir.

KILIÇDAROĞLU BİLMİYOR:
(CHP liderinin taşeron işçilerle ilgili açıklamaları) Bilmiyor ki biz geçen sene taşeron işçilerle ilgili bütün yasal tedbirleri aldık. Asıl işte çalışanların haklarını taşerona da tanıdık, ancak seçim sonrasında yapacağımız ilk iş, asıl iş ile yardımcı işi ayırıp, taşeronların sorunlarını kökten çözmek olacak. Ama bakın Kılıçdaroğlu'nun zavallı durumuna. Bugünlerde CHP Genel Merkezi'nin önünde birileri protesto yapıyor. CHP yönetimindeki Sarıyer Belediyesi'nde hakkı yenen taşeron işçiler CHP'yi, Kılıçdaroğlu'nu Ankara'da protesto ediyorlar.

EMANET TEVDİ EDİLİR Mİ?:
Kendi belediyesindeki taşeron sorununu çözmeyen birisi, Türkiye'nin sorununu çözebilir mi? Buna emanet tevdi edilir mi? Güvenilebilir mi? 'Bana 4 yıl verin' diyor. Allah aşkına 4 dakika verir misiniz? Neden '4 yıl' diyor? Aynen SSK'da olduğu gibi baktı ki milletin hazinesi dolu, biz bereketlendirdik, 4 yıl içinde gelecek, bu hazineyi boşaltıp, gidecek. Biz bunu kolay toplamadık. Edirneli çiftçimizin, işçimizin, işadamımızın, 81 vilayetteki vatandaşlarımızın emeğiyle inşa ettik yeni Türkiye'yi. Bırakır mıyız?

İKTİDAR İDDİALARI YOK:
CHP, MHP, HDP'nin, birinin iktidar iddiası var mı? Kılıçdaroğlu 'Ben iktidar olacağım' diyor mu? Bahçeli'nin iktidar iddiası var mı? O da yüzde 15'e razı. HDP 'Türkiyeliyim' diyor ama her türlü terörü, şiddeti destekliyor. Üçü de birbirini destekleyerek, AK Parti'yi iktidardan etmek istiyorlar. Üçü bir araya gelse, AK Parti'yi durdurabilir mi? CHP ile HDP işbirliği yapıyor.

PERDE GERİSİNDE İŞBİRLİĞİ:
HDP'ye verilen oy doğrudan Kandil'e, PKK'ya verilmiş olur. Kılıçdaroğlu'ndan HDP'ye bir söz duydunuz mu? İşbirliği yapıyorlar. Herhangi bir şekilde doğuda, güneydoğuda yapılan baskılar konusunda Kılıçdaroğlu'ndan, Bahçeli'den HDP'ye eleştiri duydunuz mu? Perde gerisinden işbirliği yapıyorlar.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Davutoğlu: Kılıçdaroğlu'na 4 dakika bile verilmez
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz