İşte üst aklın eski Türkiye si

Türkiye 7 Haziran’da geleceğini oylayacak. Paralel yapı ve Batılı üst aklın tek hayali, koalisyonla eski Türkiye’yi geri getirmek. İşte karanlık güçlerin hedeflediği Türkiye’yi yönetecek hükümetin olası birbirinden seçkin! üyeleri...

Giriş Tarihi: 5.6.2015 08:56 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 09:33
İşte üst aklın eski Türkiye kabinesi

Murat Kelkitlioğlu / Akşam

OYUNLARA YANITI SANDIKLAR VERECEK

Türkiye 7 Haziran'da, belki de yakın tarihinin en kritik seçimi için sandık başına gidecek. Her şeyden önce bir vatandaşın en kutsal haklarından biri olan oy kullanma hakkını sandığa yansıtacak. Bu nedenle seçimlere katılımın rekor seviyede olması gerekiyor.

KAOSA OY İSTİYORLAR

Evet, en kritik seçim. Çünkü, özellikle son birkaç aydır oynanan oyunu millet bütün çıplaklığıyla gördü. Muhalefet, yanına paralel örgütü, PKK'yı, hatta DHKP-C'yi ve yabancı basını da alarak, bütün kampanyasını Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı karalama ve itibarsızlaştırma üzerine kurdu. 30 Mart yerel ve 10 Ağustos cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de aynı kumpas uygulanmaya çalışıldı. Ancak, millet sandıkta en iyi ve saygın cevabı verdi. 7 Haziran'da Yeni Türkiye'yi oylayacağız. Ya da Eski Türkiye'yi, kaoslarla ve krizlerle dolu koalisyon günlerini!

LİSTELER HAZIR BİLE

Hiç ihtimal vermiyorum ama 7 Haziran sonrası olması muhtemel bir koalisyon sonucu oluşacak Eski Türkiye sini gözler önüne sermek istedim. Kapalı kapılar ardında bu tür kabine listeleri hazırlandı bile. Milletin bu tabloyu görerek 'neyi oylayacağını' görmesi lazım.
Elbette karar yüce milletin!

GÜRSEL TEKİN
MALİYE BAKANI

- Kadıköy Belediye Başkan Yardımcılığı döneminde yaptığı yolsuzluklar sonucu "resmi evrakta sahtecilik"ten 2.5 yıl hapis cezası aldı. Dava dosyası ilginç bir biçimde Yargıtay'da kayboldu.

EKMELEDDİN İHSANOĞLU
BAŞBAKAN

- Paralel yapı, ve ittifakının çöken 'çatı adayı' ve muhtemel başbakan. İstiklal Marşı'nı bilmiyor.

KEMAL KILIÇDAROĞLU
BAŞBAKAN YARD.

- Seçim vaatlerinde ülkeyi batıracak zamlardan söz eden, ikametinin bulunduğu ilçenin adını bilmeyen, referandumda oy dahi kullanamayan Kemal Kılıçdaroğlu'nu üst akıl başbakanlık koltuğuna oturtmayacak. Kılıçdaroğlu Başbakan Yardımcılığı'na getirilecek.

MUHARREM İNCE
MİLLİ EĞİTİM BAKANI

- Ağzının bozukluğuyla tanınan eski öğretmen CHP'li Muharrem İnce, Milli Eğitim Bakanı olacak. Küfür ve alkol düşkünlüğüyle rol model olmaya aday!

SIRRI SÜREYYA ÖNDER
ÇEVRE BAKANI

- 'nin Gezici milletvekili. Aynı zamanda İmralı heyetinde olan Sırrı Süreyya Önder, çevreye verdiği değer! nedeniyle bu göreve getirilecek.

BARIŞ SULU
AİLE BAKANI

- HDP'nin Eskişehir'den aday gösterdiği eşcinsel isim Barış Sulu bu göreve getirilecek. Sulu'nun seçim vaadi eşcinsel evliliği yasallaştırmak.

ENSAR ÖĞÜT
TARIM BAKANI

- CHP'li Ensar Öğüt hayvancılığa verdiği önemle biliniyor. TBMM'ye kuzu kellesi ve dana butuyla gelen Öğüt bu görevi üstlenecek.

OSMAN BAYDEMİR
ADALET BAKANI

- HDP'li Osman Baydemir, 'Öcalan'a özgürlük' eylemlerine yeterli destek vermediği için, belediyesinde çalışan işçilerce sorgulanmıştı.

GÜLSÜN BİLGEHAN
DIŞİŞLERİ BAKANI

- CHP'li Gülsün Bilgehan, AP'de sözde "Ermeni soykırımı" için 1 dakikalık saygı duruşuna katıldı.

DEVLET BAHÇELİ
BAŞBAKAN YARD.

- Üst aklın Başbakan Yardımcısı Bahçeli'nin seçim gafı: Karmaşaya, krize, kaosa, karanlığa bizimle yürü Türkiye.

SELAHATTİN DEMİRTAŞ
BAŞBAKAN YARD.

- 6-7 Ekim'de halkı sokağa çağırıp 50 kişinin ölümüne neden oldu. Batı'da şirin, Doğu'da PKK sözcüsü.

OKTAY VURAL
AB BAKANI

- Avrupa Birliği'ne karşıtlığını her platformda dile getiren ve sert tepkiler veren MHP'li Oktay Vural, AB Bakanı olarak yeni kabinede görev alacak.

PERVİN BULDAN
İÇİŞLERİ BAKANI

- Kandil'in güdümündeki HDP'li Pervin Buldan'ın, PKK dağ kadrosuyla sıkı ilişkileri var. Karayılan ve beraberindekilerle pozları, görevini iyi yapacağını gösteriyor!

KEMAL DERVİŞ
Ekonomi BAKANI

- 2001 krizinin mimarı. Dönemin Başbakanı Ecevit'i ilk fırsatta terk eden Kemal Derviş Ekonomi Bakanı olacak.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte üst aklın eski Türkiye kabinesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz