New York Times baklayı ağzından çıkardı

Amerikan gazetesi New York Times, Cumhurbaşkanı Erdoğan için 'yoldan çıktı' ifadesini kullanırken, Fethullah Gülen hakkında da 'karizmatik vaiz' dedi.

Giriş Tarihi: 5.6.2015 11:20 Güncelleme Tarihi: 5.6.2015 11:46
New York Times baklayı ağzından çıkardı

Paralel örgütle bir araya gelerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhine haberlere imza atan Amerikan gazetesi New York Times, Erdoğan'ın sert tepkisine yine kara propagandayla cevap verdi.

"Türkiye'deki seçim Erdoğan için referandum" başlığı altında, Shreeya Sinha imzasıyla çıkan yazıda yine Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na göndermeler yapıldı, MİT TIR'ları hatırlatıldı, Putin göndermesinde bulunuldu, altın klozet denildi, basın özgürlüğünden söz edildi.


TÜRKİYE'DEKİ CHP, MHP, HDP VE FETÖ'NÜN TEZVİRATLARININ TIPA TIP AYNISI NEW YORK TIMES'TA "ANALİZ" DİYE YAYINLANDI

Konu başlıklarına bakıldığında, New York Times'ın yazdıklarının tamamının, Türkiye'de CHP, HDP, MHP ve paralel örgütün hiçbir etik sınır ve milli hassasiyet gözetmeden hoyratça Erdoğan'a ve devlete karşı başlattıkları saldırıda kullanılan tezviratlardan alıntılandığı görülüyor.

NEW YORK TIMES'IN "ANALİZ" KALİTESİ KILIÇDAROĞLU VE SAMANYOLU SEVİYESİNE KADAR DÜŞTÜ MÜ?


Dünyanın en önemli gazetelerinden olduğu iddia edilen New York Times gibi bir gazetede, yalanların, iftiraların, hakaretlerin copy-past marifetiyle kayda geçirilmiş olması, ve bunun da "analiz" kisvesine büründürülüp pazarlanması, uluslararası medyanın gerçek seviyesini ortaya koydu.

ERDOĞAN İÇİN KULLANILAN İFADE: "YOLDAN ÇIKTI"

Baştan aşağı Erdoğan karşıtlığı üzerine kurgulanmış olan yazıda, Türkiye Cumhuriyeti'nin Cumhurbaşkanı hakkında "artık yoldan çıktı" ifadesinin kullanılması da ayrı bir hadsizlik olarak dikkat çekiyor.

FETHULLAH GÜLEN İÇİN KULLANILAN İFADE: KARİZMATİK VAİZ

New York Times, Erdoğan için "artık yoldan çıktı" derken, Fethullah Gülen'den bahsederken ise "karizmatik vaiz" ifadesine başvuruyor. Ayrıca Fethullah Gülen'in gülümserken özenle çekilmiş, "sempatik" bir fotoğrafının kullanıldığı da görülüyor.

İŞTE GAZETENİN KULLANDIĞI "KARİZMATİK" FETHULLAH GÜLEN FOTOĞRAFI:

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
New York Times baklayı ağzından çıkardı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz