'daki patlayıcının türü ve saldırganın parmak izi belli oldu!

'da HDP mitinginde meydana gelen nın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bombadan kaynaklandığı tespit edildi.

Giriş Tarihi: 6.6.2015 11:23
Diyarbakır'daki patlayıcının türü ve saldırganın parmak izi belli oldu!

'ın İstasyon Meydanı'nda düzenlenen HDP mitingi sırasında meydana gelen ile ilgili olarak güvenlik güçleri ve savcıların çalışmaları devam ediyor. Olay yerinde yapılan ilk incelemede delil niteliğinde olan metal parçalar savcıların gözetiminde toplanarak incelemeye alındı. Güvenlik güçlerinin olay yerinde yaptığı ilk incelemede bombanın piknik tüpünün içine yerleştirilmiş bir düzenek ile patlatıldığı tespit edildi. Yetkililer, patlayan tüpün içinde yüzlerce metal bilye bulunduğunu ve güçlendirilmiş bir patlayıcı madde kullanıldığını söyledi. Olay yerinde inceleme yapan uzmanlar patlamanın olduğu bölgeye saçılmış halde bulunan 100'den fazla metal bilye ve patlayan tüpün parçalarını incelemek üzere kriminal laboratuvara götürdü. Güvenlik güçleri olayla ilgili şu ana kadar herhangi bir şüpheli tespit edemezken, terör ve istihbarat uzmanlarının bölgedeki tüm MOBESE kayıtlarını incelemeye başladığı belirtildi.

PARMAK İZLERİ TESPİT EDİLDİ

Öte yandan olay yeri inceleme uzmanlarının patlayan tüpün parçaları üzerinde bazı parmak izleri tespit ettiği belirtildi. İkinci patlamanın yaşandığı yerde bir adet parçalanmış cep telefonu ve batarya bulan uzmanlar, telefonun patlamada kullanılmış olma ihtimalini araştırıyor.

Yetkililer, patlamada 150'den fazla yaralı bulunduğunu ve 20'sinin sağlık durumunun ciddiyetini koruduğunu belirtti. 23 yaralının ameliyatının tamamlandığını söyleyen yetkililer, yaralıların bir kısmının vücudundan metal bilyeler çıktığını bildirdi.

BİZE ULAŞIN
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'daki patlayıcının türü ve saldırganın parmak izi belli oldu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz